گروه معادن مس
 
برنامه‌ریزی برای تولید ۴۰۰ هزار تُن کنسانتره مس در آذربایجان‌شرقی
گروه معادن >مس - رحمتی، معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران از برنامه‌ریزی برای تولید ۴۰۰ هزار تُن کنسانتره مس در آذربایجان‌شرقی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، بهروز رحمتی در حاشیه نشست مشترک مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با نماینده مردم اهر و هریس و مسئولان شهرستان اهر با اشاره به این‌که اکتشافات معدنی در پهنه‌های یخفروزان، مغار و بصیرآباد شهرستان اهر را از یک‌سال پیش شروع کردیم، اظهار داشت: در یکی از پهنه‌های معدنی اهر با وجود ۱۹۰۰ متر حفاری، چند ماه است که به دلیل معارضین محلی اکتشافات را تعطیل کرده‌ایم و در پهنه‌ی مغار ۲۹۰۰ متر حفاری کردیم ولی اکتشافات نتیجه مثبتی نداشت.

معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران افزود: در پهنه‌ی بصیرآباد شهرستان اهر به اندازه مجتمع مس سونگون دستگاه حفاری در این محدوده فعال است و در بصیرآباد ۵۰۰۰ متر حفاری خواهیم داشت، از این‌رو در اکتشافات بصیرآباد نتایج مثبتی گرفتیم هرچند سرعت اکتشافات پایین بوده ولی توان دستگاه‌های اکتشافات همین اندازه است.

وی از خرید ۱۵ دستگاه حفاری جدید برای اکتشافات معدنی کشور خبر داد و گفت: تابه‌حال توانستیم ۶ دستگاه حفاری را از گمرک ترخیص کنیم که ۲ دستگاه حفاری برای اکتشافات منطقه تعلق می‌گیرد. ما علاقه‌مندیم تا حداقل یکی از پهنه‌های معدنی شهرستان اهر به نتیجه برسد.

رحمتی بابیان این‌که شرکت مس پس از ۴۰ تا ۵۰ سال فعالیت در کرمان ۲۵۰ هزار تُن کنسانتره مس تولید می‌کند، تصریح کرد: تا هفته‌ی آینده ما برنامه‌های‌مان را برای تولید ۴۰۰ هزار تُن کنسانتره مس در آذربایجان‌شرقی نهایی می‌کنیم و در این زمینه نیازمند همکاری مسئولان و نمایندگان استان هستیم.

معاون توسعه و اکتشافات شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: علاقه‌ی قلبی بنده و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران این است که آذربایجان‌شرقی را در حوزه تولید کنسانتره مس به جایگاه واقعی‌اش برسانیم. البته تا چندماه قبل از مسئولان آذربایجان‌شرقی به شرکت مس نامه می‌نوشتند تا از توسعه معادن جلوگیری شود و امروز استاندار قویاً به‌دنبال توسعه مس سونگون و سایر معادن استان است.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۰۳
کد مطلب: 62128
 
مرجع : بازار