گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل زیسکو:
دیواترینگ و درایر باعث ذخیره مواد و انرژی می شوند
گروه صنایع معدنی >فولاد - در مراسم کلنگ زنی آغاز پروژه استحصال مس از باطله‌های کنسانتره، مدیرعامل زیسکو، با اشاره به همت دکتر پورمند در استفاده بهینه از مواد و انرژی گفت: به همت جناب دکتر پورمند، برای باطله کنسانتره چند پروژه کاربردی تعریف شده که ابتدا از این باطله‌ها مس استحصال شده و سپس به دیواترینگ می‌رود تا رطوبت باقی‌مانده در باطله‌ها به چرخه بازگردد.
 
به گزارش ماین نیوز، دکتر سهراب‌نژاد درباره اهمیت اجرای پروژه دیواترینگ گفت: در چرخه تولید کنسانتره، هر تن کنسانتره ای که تولید می‌کنیم ده درصد رطوبت دارد یعنی هزار مترمکعب از این آب در کنسانتره می‌ماند و شش هزار مترمکعب­ آن یا در باطله می‌ماند یا بخار می‌شود یا در زمین فرو می‌رود. با اجرای پروژه دیواترینگ چهار هزار مترمکعب از این شش هزار متر به چرخه باز می‌گردد.

وی با اشاره به پروژه درایر افزود: پروژه درایر هم به خاطر رطوبت بالای کنسانتره طراحی شده و با اجرای این پروژه هم رطوبت کنسانتره گرفته شده و هم کیفیت گندله تولیدی بالا می‌رود.

دکتر سهراب‌نژاد در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از مدیریت ویژه و همراهی دکتر پورمند با مجموعه فولاد زرند ایرانیان گفت: در حال حاضر در فولاد زرند حدود ۱۲ پروژه غیرتولیدی داریم و این نشانه عظمت این مجموعه است
تاریخ انتشار : شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۲:۳۲
کد مطلب: 62149
 
مرجع : شمانیوز