گروه معادن ساير حوزه ها
 
طاهری:
زمین‌های بدون فعالیت در شهرک‌های صنعتی خلع ید می‌شود
گروه معادن >ساير حوزه ها - رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اگر فعالیتی در زمین‌های شهرک‌های صنعتی که به متقاضیان واگذار شده، صورت نگیرد خلع ید می‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، مصطفی طاهری درخصوص مشکل زمین در شهرک‌های صنعتی، گفت: برای ایجاد یک واحد در شهرک‌ صنعتی، ابتدا باید جواز تاسیس از وزارت صمت دریافت کند، سپس براساس این جواز، زمینی به درخواست‌کننده تخصیص می‌یابد که نیازها و نحوه واگذاری زمین و میزان پرداخت هزینه زمین مشخص است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی افزود: در مرحله بعدی فرد باید مجموعه‌ تولیدی خود را ایجاد ‌کند به این معناکه سالن، ماشین‌آلات، دستگاه‌ها و... را فراهم آورد تا بتواند جواز بهره‌برداری گرفته و پس از بهره برداری شروع به تولید ‌کند.

وی اضافه کرد: پس از واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی سه اتفاق رخ می‌دهد؛ عده‌ای زمین را می‌گیرند اما هیچ بهره‌برداری صنعتی نمی‌کنند درواقع زمین را احتکار می‌کنند تا قیمت آن افزایش یابد یا زمین را به صورت قولنامه‌ای می‌فروشند که ما در کمیسیون صنایع و معادن به صورت جدی پیگیر جلوگیری از این موضوع هستیم؛ اگر فرد در بازه زمانی مقرر امکانات ایجاد واحد صنعتی را فراهم نکند طبق قانون باید خلع ید شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در توضیح دومین گروه از افرادی که در شهرک‌های صنعتی زمین دریافت می‌کنند، گفت: عده‌ای زمین و جواز دریافت کرده‌اند اما از آن بهره‌برداری نمی‌کنند و آن را اجاره می‌دهند که به نوعی سوداگری است که باید خلع ید شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: گروه سوم افرادی هستند که هم زمین دریافت کردند، و هم بهره‌برداری انجام دادند اما بنا به دلایلی در تولید موفق نشده‌اند خط قرمز ما در کمیسیون صنایع و معادن مجلس حمایت از این گونه تولید است؛ تولید باید در جریان باشد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۰۶
کد مطلب: 62506
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت