گروه معادن مس
 
به منظور خدمات رسانی به عاشقان اباعبدالله الحسین (ع)
کاروان خادمین شرکت ملی مس راهی کربلا شدند
گروه معادن >مس - شرکت ملی صنایع مس ایران به‌منظور خدمات‌رسانی به عاشقان اباعبدالله الحسین و مشارکت در برگزاری آیین پیاده‌روی مراسم اربعین اقدام به برپایی 3 موکب کرده است.
 
به گزارش ماین نیوز، کاروان خادمین شرکت مس ایران مشتمل بر موکب شهدای مس (ستاد)، موکب ابوالفضل العباس (مجتمع سونگون) و موکب شهدای صنعت مس (مجتمع رفسنجان) از 13 شهریور ماه به منظور فراهم کردن مقدمات امور به کربلا عازم شدند.

بیش از 400 نفر از پرسنل شرکت مس شامل ستاد (تهران) مجتمع‌های مس سرچشمه، شهربابک و سونگون به منظور ابراز ارادت خود به سالار و سرور شهیدان و ارتباط با دلدادگان آن حضرت که برخی نیز خادم اولی محسوب می‌شوند برای خدمات‌رسانی به زائران حرم امام حسین (ع) اعزام شده‌اند.

محموله‌های شرکت مس نیز از 15 شهریور ماه به منظور توزیع به موقع در مراسم روز اربعین حسینی به کربلای معلا اعزام شده است.

اعزام 6 دستگاه اتوبوس از مجتمع مس سرچشمه، 5 دستگاه اتوبوس از شهربابک (استان کرمان)، 14 دستگاه اتوبوس از مجتمع مس سونگون (استان آذربایجان شرقی) به منظور تسهیل در حمل و نقل زائران و همچنین اسکان 7 هزار نفر، توزیع 25 هزار بسته غذای سرد، پخش 20 هزار وعده غذای گرم و آب آشامیدنی از جمله تمهیدات شرکت مس محسوب می‌شود. علاوه‌بر این، بسته‌های فرهنگی، برگزاری نماز و مراسم عزاداری از دیگر اقدماتی است که به مناسبت روز اربعین انجام می گیرد.

این اقدامات در راستای مسئولیت اجتماعی و اجرای ماموریت‌های فرهنگی این مجموعه آغاز شده و برنامه ریزی‌ها از ماه گذشته به منظور ساماندهی امور در روز اربعین صورت گرفته است.

شرکت ملی صنایع مس ایران هر ساله در روز اربعین اقدام به برگزاری موکب‌های خدمات رسانی کرده است و امسال نیز با بهره گیری از تجارب سال های پیش سعی کرده تا به طور شایسته از مهمانان اباعبدالله الحسین (ع) میزبانی کرده و مراسم را هر چه با شکوهتر برگزار کند.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده موکب های شرکت مس تا 28 شهریور ماه در مسیر برگشت نیز برپا هستند تا بتوانند هنگام بازگشت عاشقان امام حسین از کربلای معلا نیز پذیرایی کنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۱۸
کد مطلب: 62690
 
مرجع : مس پرس