گروه معادن
 
۶۷ هدف معدنی در پهنه‌های اکتشافی خراسان رضوی شناسایی شد
گروه معادن - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای شهریور پارسال تاکنون ۶۷ هدف (تارگت) معدنی در ۹ پهنه اکتشافی استان شناسایی شده که عمده آنها مربوط به جنوب استان است.
 
به گزارش ماین نیوز، محمد توکلی روز سه شنبه افزود: از ۶۷ تارگت معدنی شناسایی شده در پهنه های اکتشافی خراسان رضوی، ۱۶ تارگت مربوط به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) است، سه پهنه دیگر در کمیته ماده ۲۴ مکرر قانون معادن در حال بررسی است و ۹ تارگت نیز توسط شرکت ملی مس ایران شناسایی شده که به زودی این اکتشافات تعیین تکلیف می شود.

وی بیان کرد: افزون بر این انجام عملیات در برخی از پهنه های اکتشافی به شرکت صنعتی و معدنی چادرملو واگذار شده است تا برخی از پهنه های معدنی که از مطالعه آنها چندین سال گذشته است، مجددا با استفاده از فناوری های نوین مورد مطالعه قرار گیرند.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: از ابتدای شهریور پارسال تاکنون میزان ذخایر کشف شده در پروانه های بهره برداری استان ۲۸ هزار تن، تعداد گواهی کشف مواد معدنی صادره ۳۷ مورد با سرمایه گذاری ۸۶ هزار و ۸۷۷ میلیارد ریال و تعداد پروانه های اکتشاف صادر شده نیز ۷۶ مورد بوده است.

توکلی ادامه داد: از شهریور پارسال تاکنون ۴۸ پروانه جدید بهره برداری معدنی نیز در استان خراسان رضوی صادر شده که میزان سرمایه گذاری در آنها سه هزار و ۴۴۹ میلیارد ریال و میزان اشتغالزایی ۴۵۸ نفر بوده است.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۵۳۲ معدن فعال، ۴۸۳ معدن راکد و نیمه فعال و هزار و ۱۵ پروانه بهره برداری دارای اعتبار در استان شناسایی شده است که میزان کل سرمایه گذاری در حوزه معادن استان ۲۸ هزار و ۹۰۱ میلیارد ریال و اشتغالزایی آن ۱۲ هزار و ۳۳۴ نفر است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۹
کد مطلب: 62750
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا