گروه معادن
 
استاندار کرمان:
حدود هزار میلیارد تومان از محل حقوق دولتی معادن باید به استان برگشت داده شود
گروه معادن - استاندار کرمان گفت: حدود یک هزار میلیارد تومان از محل حقوق دولتی معادن باید به استان برگشت داده شود و این مسئله را طی نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام و درخواست می‌کنیم.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان دومین جلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان در سال 1401 با اشاره به نرخ مشارکت استان نسبت به دیگر استان‌ها عنوان کرد: در حالی که کرمان ظرفیت‌های بسیاری بالاتری نسبت به دیگر استان‌ها دارد، اما نرخ مشارکت مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی به موفقیت کمیته امداد کرمان در تحقق طرح‌های اشتغالزا نیز پرداخت و تاکید کرد طی نامه‌ای به وزیر اقتصاد و دارایی و شعب مرکزی بانک کشاورزی و ملی که بیشترین اعتبارات کمیته امداد مربوط به آنهاست، تسهیلات به موقع در اختیار استان قرار گیرد.

استاندار کرمان با اشاره به درآمدهای مالیاتی استان گفت: مبلغ درآمدی که برای کرمان دیده شده، زیاد و استان را گرفتار کرده است

فداکار همچنین با اشاره به گفته رئیس سازمان صمت استان مبنی بر وصول بیش از ۷ هزار میلیارد تومان حقوق دولتی معادن طی شش ماهه امسال تصریح کرد: حدود یک هزار میلیارد تومان از محل حقوق دولتی وصول شده از معادن به استان باید برگشت داده شود.

وی خاطرنشان کرد: در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه، می‌خواهیم که سهم ۱۵ درصد وصولی ۶ ماه اول را به استان برگشت داده شود.

استاندار کرمان بر استفاده از قانون جهش تولید برای طرح‌های اشتغالزایی جوانان تاکید کرد.

فداکار بیان داشت: در حوزه صنعت و معدن بسیاری از مشاغل جنبی و پایین دستی در استان می‌توان راه‌اندازی کرد تا نیاز داخل را برطرف کند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۳۴
کد مطلب: 62771
 
مرجع : خبرآنلاین