گروه معادن
 
شرکت ایتالیایی در حوزه معدن خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌کند
گروه معادن - مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی از سرمایه‌گذاری ۷۰ میلیون یورویی شرکت ایراسکوی ایتالیا در معادن فلورین و فرآوری این ماده معدنی در خراسان جنوبی خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، عباس جرجانی در نشست سرمایه گذاری شرکت ایراسکو در معادن فلورین استان که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، معاون توسعه معادن و صنایع معدنی ایمیدرو و به صورت ویدئوکنفرانسی با مدیر عامل شرکت ایراسکو در کشور ایتالیا برگزار شد، از سرمایه‌گذاری این شرکت در حوزه تامین ماشین‌آلات فرآوری و صنایع معدنی خبر داد و اظهار داشت: در فاز اول این سرمایه‌گذاری، تولید حدود 40 هزار تن آلومینیوم فلوراید در شهرستان طبس پیش بینی‌شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: با این سرمایه‌گذاری شاهد تحولی بزرگ در بخش فرآوری ماده معدنی ارزشمند فلورین و صنایع مرتبط با این ماده معدنی به ویژه آلومینیوم فلوراید در استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه آلومینیوم فلوراید به عنوان یکی از مواد اولیه تولید آلومینیوم، در حال حاضر وارد کشور می‌شود که در صورت تولید داخلی، کشور از واردات این کالا بی‌نیاز خواهد شد گفت: فلورین و سایر مواد معدنی مورد نیاز برای تولید آلومینیوم فلوراید در داخل استان وجود دارد و مشکلی برای تامین مواد اولیه در این زمینه نداریم.

جرجانی با بیان اینکه معادن فلورین استان در دو شهرستان طبس و نهبندان است گفت: بیشترین ذخایر فلورین کشور در حال حاضر در خراسان جنوبی وجود دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۲۹
کد مطلب: 62808
 
مرجع : خبرگزاری تسنيم