گروه معادن ساير حوزه ها
 
تخلف سازمان زمین شناسی در اتصال به پنجره واحد
گروه معادن >ساير حوزه ها - سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی از جمله سازمان‌هایی است که تاکنون به تکلیف قانونی خود در پیوستن به پنجره واحد خدمات هوشمند عمل نکرده است.
به گزارش ماین نیوز، بر اساس تکلیف قانون بودجه سال ۱۴۰۱ دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های عمومی مکلف شدند تا پایان شهریور امسال، پنجره واحد خدمات هوشمند خود را راه اندازی کنند.

در حالی که رئیس جمهور این مهلت را یکبار و تا پایان مهر تمدید کرد اما سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی تاکنون به این تکلیف قانونی عمل نکرده است.

آقای علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی می گوید: سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی سالهاست که وظیفه تولید اطلاعات پایه را در کشور بر عهده دارد.

به گفته رضا باقری اصل دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات؛ راه اندازی و تکلیف قانونی دستگاه های اجرایی برای راه اندازی و اتصال به پنجره واحد بدین منظور بوده که دستگاه ها خودشان را به یکپارچگی برسانند تا کاربران بتوانند با یکبار احراز هویت به تمامی خدمات مورد نظرشان دسترسی یابند.

به گفته محمد شیرازیان مدیر کل دفتر فناوری داده و اطلاعات وزارت صمت؛ سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی پنجره واحد خود را ایجاد کرده و در مرحله اتصال است؛ این در حالی است که نه تنها در مهلت مقرر این تکلیف قانونی در سازمان زمین شناسی اجرا نشد بلکه پیگیری های خبرنگار خبرگزاری صداوسیما هم بی پاسخ ماند.
تاریخ انتشار : شنبه ۷ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۴۴
کد مطلب: 63083
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما