گروه معادن مس
 
رشد حدود ۲ درصدی تولید کاتد مجتمع مس شهر بابک در مهر ماه
گروه معادن >مس - در سال تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین، کارکنان سخت‌کوش مجتمع مس شهربابک با تلاش حداکثری در مهرماه 1401 توانستند رکوردهای جدیدی در تولیدات ماهانه به ثبت برسانند.
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس حسین محمودی مدیر مجتمع مس شهربابک در این خصوص گفت: میزان آند تولیدی ذوب در مهرماه 12744تن بوده که نسبت به رکورد قبل در شهریورماه 4/7درصد افزایش داشته و میزان کاتد تولیدی مهرماه 10097تن بوده که نسبت به ماه گذشته افزایش1/9درصدی داشته است.

محمودی اظهار داشت: کارخانه اسید سولفوریک خاتون‌آباد در مهرماه با تولید37565تن اسید با افزایش 6/7درصدی روبه رو بوده که نسبت به ماه قبل رکورد جدیدی را ثبت کرده است.
وی افزود: میزان کنسانتره مصرفی ذوب خاتون‌آباد در مهرماه نیز با 7 دهم درصد افزایش نسبت به ماه گذشته، به میزان46353تن رسید.

مدیر مجتمع مس شهربابک ضمن قدردانی از تلاش هم‌افزای پرسنل مجتمع در تحقق این رکوردها گفت: با برنامه‌ریزی دقیق صورت‌گرفته روند تولید مجتمع مس شهربابک با تکیه بر توان داخلی و بهینه‌سازی مصرف انرژی با نگاه به کاهش هزینه‌های جاری روند مطلوبی را طی می‌کند که البته پایدار کردن مسیر دسترسی به این رکوردها در برنامه‌ریزی‌های آتی اهمیت ویژه‌ای خواهد داشت.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۱۵
کد مطلب: 63270
 
مرجع : مس پرس