گروه معادن زغال‌سنگ
 
تسهیلات ۳۰۰ میلیارد تومانی برای ایمنی و تجهیز معادن زغال سنگ
گروه معادن >زغال‌سنگ - رئیس صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی گفت: این صندوق، ۳۰۰ میلیارد تومان برای حمایت از اکتشاف، افزایش ایمنی و تجهیز معادن زغال سنگ در نظر گرفته که به معدنکاران فعال در این عرصه پرداخت می‌شود.
به گزارش ماین نیوز، آقای فرید دهقان درباره نحوه‌ی ارائه این تسهیلات افزود: با توجه به ماهیت معادن زغال سنگ، تسهیلات یارانه دار و دارای یارانه سود تسهیلات است که علاوه بر منابع داخلی بانکی، توسط صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی نیز پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: یکی از فعالیت‌های معدنی حائز اهمیت در کشور، معادن زغال سنگ است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، زیرا در سال‌های گذشته با توجه به پایین بودن قیمت زغال سنگ، فعالیت در این معادن، برای معدنکاران صرفه اقتصادی نداشت.

دهقان گفت: هم اکنون با افزایش قیمت جهانی زغال سنگ و رشد نرخ ارز، بسیاری از این معادن، از صرفه اقتصادی برای معدنکاری و استخراج برخوردار شدند، اما مهمترین موضوعی که در این معادن باید مورد توجه قرار گیرد، مسئله ایمنی معادن توسط معدنکاران است.

رئیس صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی افزود: این صندوق یرای افرادی که در عرصه تولید زغال سنگ فعالیت می‌کنند یا می‌خواهند فعالیتی را آغاز کنند به منظور تجهیز و افزایش ایمنی معادن زغال سنگ، حمایت‌های ویژه‌ای را در نظر گرفته ضمن اینکه در کنار این موضوع، همسان با دیگر معادن در زمینه بهره برداری، ارائه خدمات گذشته نیز تداوم دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۰۰:۰۴
کد مطلب: 63314
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما