گروه معادن
 
حکم سبز قاضی خواف برای مدیرعامل متخلف معدن
گروه معادن - قاضی دادگاه کیفری خواف، با مجرم شناختن مدیرعامل یکی از معادن پلاسری به علت آلودگی محیط‌زیست وبه مخاطره انداختن سلامت عمومی، برایش حکم سبز صادر کرد.
 
به گزارش ماین نیوز، رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان خواف در این باره گفت: مدیرعاملحکم سبز قاضی خواف برای مدیرعامل متخلف معدن این معدن پس‌از صدور اخطاریه‌های قانونی و دادن مهلت برای رفع مشکلات زیست‌محیطی، به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

سعید شفیعیان افزود: قاضی در اجرای آیین‌نامه مجازات اسلامی، با تعلیق دوساله مجازات حبس، مدیرعامل شرکت را به رفع آلودگی در حوزه برداشت مواد معدنی، جریمه کرد.

وی ادامه داد: این مدیر علاوه بر کاشت گونه‌های مرتعی، مکلف شد با دراختیار قرار دادن ادوات معدنی مانند کامیون و لودر، برای مددجویان بهزیستی و کمیته امداد خدمت رایگان انجام دهد.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان خواف از واحد‌های صنعتی و معدنی خواست نسبت به انجام تعهد ایجاد فضای سبز و احیای محدوده‌های برداشت‌شده، با توجه به فصول مرطوب سال اقدام کنند تا مشمول جریمه نشوند.

مجموعه کانسار‌های سنگان در وسعتی به طول بیش از ۲۰ کیلومتر و عرضی حدود ۱۰ کیلومتر، به تنهایی ۳۰ درصد ذخایر سنگ آهن کشور را تشکیل داده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۵۱
کد مطلب: 63340
 
مرجع : خبرگزاری صداوسیما