گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
با رشد ۲۱ درصدی محقق شد
عبور از مرز ۳۶۷ هزار تن تولید شمش آلومینیوم در ۷ ماهه امسال
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - آمار منتشر شده از وضعیت تولید آلومینیوم در هفت ماهه امسال نشان می‌دهد که چهار شرکت اصلی تولیدکننده آلومینیوم کشور در مجموع بالغ بر ۳۶۷ هزار تن آلومینیوم تولید کرده‌اند که بیش از ۴۲ هزار تن آن تولیدی مهرماه است و نسبت به میزان آن در مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد افزایش یافته است.
 
به گزارش ماین نیوز، طبق آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، میزان آلومینیوم تولیدی چهار شرکت تولیدکننده داخلی آلومینیوم از ابتدای فروردین تا پایان مهر ، از ۳۶۰ هزار تن فراتر رفته است.

این چهار شرکت در مجموع ۳۶۷ هزار و ۲۷۴ تن شمش آلومینیوم تولید کرده‌اند که نسبت به ۳۰۳ هزار و ۸۲۹ تن تولیدی در مدت مشابه سال گذشته، ۲۱ درصد رشد داشته است.

از این میزان به ترتیب، شرکت‌های سالکو ۱۵۷ هزار و ۳۱۱ تن، ایرالکو ۱۰۲ هزار و ۴۴۱ تن، المهدی ۸۶ هزار و ۳۳۰ تن و آلومینای ایران ۲۱ هزار و ۱۹۲ تن تولید شمش آلومینیوم در مجموع هفت ماهه سال جاری تولید کرده‌اند. همچنین تولید پودر آلومینا توسط شرکت آلومینای ایران نیز در هفت ماهه ۱۴۰۱، یک درصد معادل ۱۳۷۹ تن بیشتر شده و از ۱۳۶ هزار و ۶۴۰ تن به ۱۳۸ هزار و ۱۹ تن رسیده است.

افت ۷۱ درصدی تولید بوکسیت

گفتنی است که علیرغم افزایش تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مدت مذکور سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در شرکت آلومینای ایران با ۷۱ درصد کاهش مواجه شده و به ۳۲۳ هزار و ۷۹ تن رسیده است. این در حالیست که در مجموع هفت ماهه سال گذشته حدود ۵۵۴ هزار و ۵۱ تن بوکسیت تولید شده بود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۲۲
کد مطلب: 63490
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا