گروه تجهيزات و ماشين آلات
 
یک مقام مسوول وزارت صمت خبر داد:
تسهیلات ۷۰ درصدی وزارت صمت به خریداران ماشین آلات معدنی تولید داخل
گروه تجهيزات و ماشين آلات - سرپرست دفتر بهره برداری معادن وزارت صمت گفت: میزان تسهیلات وزارت صمت به خریداران ماشین آلات معدنی تولید داخل بیش از ۷۰ درصد است.
 
به گزارش ماین نیوز، مهدی حمیدی با اشاره به تامین تجهیزات و ماشین آلات معدنی اظهارداشت: ماشین آلات و تجهیزات معدنی از دو طریق داخل و واردات تامین خواهد شد و وزارت صمت هم از فعالان و تولید کنندگانی که سابقه تولید را در داخل دارند، حمایت خواهد کرد.

وی درباره صندوق توسعه بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی، گفت: این صندوق به عنوان نهاد مالی تخصصی بخش معدن زیر مجموعه وزارت صمت، مجری طرح حمایت از تولید و خرید ماشین آلات معدنی انتخاب شده است و طبق لیست معاونت ماشین آلات وزارت صمت فراخوان خرید ماشین آلات معدنی را به متقاضیان ارائه می‌کند.

سرپرست دفتربهره برداری معادن وزارت صمت با اشاره به فرسوده بودن ناوگان ماشین آلات معدنی کشور، صریح کرد: تامین ماشین آلات و تجهیزات معدنی موجب پایین آمدن قیمت ماشین آلات معدنی و هزینه پیمانکاری خواهد شد و روند تامین نهایی، ماشین آلات معدنی به معدنکاران و فعالان معدنی تا داشتن تقاضا ادامه خواهد داشت.

حمیدی، میزان تسهیلات به خریداران ماشین آلات معدنی تولید داخل را بیش از ۷۰ درصد عنوان کرد و گفت: صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت‌های معدنی تصمیم گرفته است این میزان تسهیلات را در اختیار خریداران قرار دهد که قطعا رقم خوبی است و جزئیات آن را مسئولان صندوق بیمه اعلام خواهند کرد، زیرا تامین اعتبار آن از محل اعتبارات وزارت صمت صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه به واردکنندگان ماشین آلات معدنی تسهیلاتی تعلق نمی‌گیرد، اظهارداشت: براساس بخشنامه‌ای که شهریورماه صادر شد، محدودیتی برای واردات ماشین آلات با عمر کمتر از پنج سال وجود ندارد و ماشین آلات با عمر ۵ تا ۱۰ سال نیز براساس میزان تولید و تقاضا برای بهره برداران و پیمانکاران در سامانه جامع تجارت مشخص شده که می‌توانند واردات انجام دهند و البته تا حال حاضر نیز با استقبال خوبی مواجه شده است.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۱۲
کد مطلب: 63498
 
مرجع : فولادبان