گروه صنایع معدنی فولاد
 
افزایش سرعت توسعه و تقویت حضوردر بازارها ؛ آثار مهم رکورد شکنی های فولاد هرمزگان
گروه صنایع معدنی >فولاد - فولاد هرمزگان برای چهارمین ماه متوالی در حالی موفق به ثبت رکورد تولید شد که صنعت فولاد با چالش های جدی مواجه است، اما با این حال برنامه ریزی فولاد هرمزگان در جهت افزایش تولید است تا سهم خود از بازار های داخلی و صادراتی را افزایش دهد.
 
به گزارش ماین نیوز، افزایش تولید تاثیر مستقیم بر توسعه بازار مجموعه ها دارد، درواقع افزایش تولید می تواند نوعی قدرتنمایی در بازار باشد. 

فولاد هرمزگان به عنوان یکی از زیرمجموعه های فولاد مبارکه در چند سال اخیر روند رو به جلویی را پیش گرفته تا بتواند تا پایان سال به ظرفیت اسمی خود برسد. برنامه ریزی فولاد هرمزگان باعث شد تا رکوردهای پی در پی ای را به ثبت برساند.

حالا این شرکت با تولید 154 هزار و ۵۶۷ تن تختال در آبان ماه، فولاد هرمزگان به رکوردشکنی‌های خود در سال جاری ادامه داده و پیش بینی می شود در ادامه ماه های پایانی سال این رکورد شکنی ادامه دار باشد.

اما فولاد هرمزگان با چه هدفی به سراغ این رکورد شکنی ها رفته است؟ این موضوع چطور می تواند بر افزایش توان رقابتی این مجموعه اضافه کند؟ 

بدون شک ثبت رکوردهای پی در پی در مجموعه فولاد هرمزگان به نوعی می تواند رقابت را برای سایر شرکت ها سخت کند. دستیابی به رکوردهای تولید نشان می دهد، این مجموعه در زمینه تامین مواد اولیه، ارتقای تکنولوژی و غلبه بر چالش هایی همچون چالش انرژی موفق بوده و برنامه هدف گذاری شده خود را با جدیت دنبال می کند.

از نگاهی دیگر، افزایش تولید فولاد هرمزگان عرضه محصولات این مجموعه در بازار را افزایش می دهد که می تواند در درآمدها و سوددهی آن اثر گذار باشد. درواقع تمرکز فولاد هرمزگان بر افزایش تولید بیشتر به برنامه این مجموعه در بحث توسعه بازار است.

فولاد هرمزگان می داند برای حضور پررنگ در بازار باید بر افزایش تولید و کیفیت تمرکز کند. در بحث افزایش کمی کارنامه «هرمز» نشان می دهد عملکرد خوبی از خوب به جای گذاشته است و در بحث کیفی نیز سرمایه گذاری در واحد تحقیق و توسعه و توسعه همکاری ها با شرکت های دانش بنیان نشان می دهد در این زمینه نیز اتفاقات خوبی رخ داده است.

درواقع افزایش تولید یکی از فاکتورهای مهمی است که می تواند حضور فولاد هرمزگان در بازار را تقویت کند، به مصرف کننده خود این اطمینان را بدهد که تولید با توان بالا و برنامه ریزی دقیق در حال انجام است. این رکورد شکنی ها منجر به تثبیت حضور فولاد هرمزگان در بازار به ویژه بازار صادراتی می شود زیرا به خریدار این اطمینان را می‌دهد که چالش های موجود تاثیری بر عرضه محصول این مجموعه ندارد.

از سویی دیگر این افزایش تولید می تواند شرایط سهام «هرمز» را هم متفاوت کرده و سهامداران بیشتری را به سوی خود جذب کند که در نهایت منجر به افزایش سرمایه این مجموعه می شود.

بدون شک عرضه مداوم می تواند سهم فولاد هرمزگان در بازار داخلی و صادراتی را افزایش دهد و‌ بی تردید این همان نکته ای است که در دستور کار مدیران این مجموعه قرار دارد.

اما از نگاهی دیگر افزایش تولید که منجر به افزایش فروش می شود، می تواند جریان ورود نقدینگی به این مجموعه را شدت دهد، اتفاقی که در راستای آن طرح های توسعه ای در بخش های مختلف از جمله اجرای طرح تحول دیجیتال سرعت می گیرد. این افزایش تولید و ثبت رکورد ها که حالا دیگر در حال تبدیل شدن به موضوع همیشگی در فولاد هرمزگان است، می تواند سرعت توسعه را این مجموعه افزایش دهد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۳۷
کد مطلب: 63555
 
مرجع : تیتر ۲۰