گروه صنایع معدنی سیمان
 
سخنگوی وزارت صمت:
همه کارخانه‌های سیمان فعالند
با جوسازی رسانه‌ای برخورد می‌شود
گروه صنایع معدنی >سیمان - سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در توئیتر نوشت: همه کارخانه‌های سیمان فعالند و از گاز و مازوت (درصورت نیاز) استفاده می‌کنند.
 
به گزارش ماین نیوز، «امید قالیباف» در حساب کاربری خود در توئیتر افزود: امروز یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن سیمان عرضه شد و تا آخر سال ۱۳ میلیون تن ذخیره کلینکر در واحدها وجود دارد.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح‌کرد: انتظار جوسازی رسانه‌ای نداریم و با آن برخورد می‌کنیم.

 امروز مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با وجود کاهش گاز تحویلی به کارخانجات سیمان، اما با تحویل سوخت دوم (مازوت) برنامه‌های تولید به قوت خود باقی است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

«سیف‌الله امیری» با اشاره به مطالب عنوان شده توسط دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان و قطعی گاز ۵۴ کارخانه سیمان، افزود: قطعی گاز کارخانجات به هیچ عنوان صحت ندارد، بلکه گاز تحویلی به آنها کاهش یافته است و در مجموع روزانه ۶ میلیون متر مکعب گاز تحویل سیمانی‌ها می‌شود.

وی گفت: قطعی‌های گاز هم با برنامه بوده و برای صنایع فولادی و سیمانی اعمال شده است، اما در تابستان گذشته و در تعامل با وزارت نفت نسبت به تامین سوخت جایگزین (مازوت) برای کارخانجات سیمان اقدام شده است و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به عرضه هفتگی یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن سیمان در بورس کالا، تصریح‌کرد: کمبود سیمان در کشور وجود ندارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۸
کد مطلب: 63811
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا