گروه معادن زغال‌سنگ
 
پس از انعقاد قرارداد بین ایمپاسکو و راهبر آغاز شد؛
بهره‌برداری و استخراج از معدن زغال‌سنگ گلندرود توسط راهبر
گروه معادن >زغال‌سنگ - مدیر مجتمع زغال‌سنگ گلندرود از آغاز روند بهره‌برداری و استخراج زغال‌سنگ از معدن گلندرود در آذر ماه با ظرفیت تولید سالانه ۵۰ هزار تن خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، علیرضا فلاحتی مدیر مجتمع زغال‌سنگ گلندرود با اعلام این خبر توضیح داد: معدن زغال‌سنگ گلندرود از سال گذشته و طی قراردادی ۱۱ ساله به شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات و شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات واگذار شده است.

وی با بیان اینکه از آبان ماه ۱۴۰۰ به مدت یک سال زمان تجهیز کارگاه و ده سال زمان بهره‌برداری بوده است، عنوان کرد: بر اساس آنچه که در قرارداد قید شده است، برای سال دوم قرارداد ۱۵ هزار تن، برای سال‌های سوم و چهارم هر کدام ۳۰ هزار تن و از سال پنجم به بعد طبق پروانه بهره‌برداری معدن استخراج ۵۰ هزار تن زغال‌سنگ خام در سال و پرداخت حق السهم به شرکت تهیه و تولید از جمله تعهدات راهبر در این معدن است.

فلاحتی تصریح کرد: مجری راهبر تاکنون در حین تجهیز و آماده سازی کارگاه بیش از هزار تن زغال‌سنگ خام استخراج کرده است.

معدن زغال‌سنگ گلندرود یکی از معادن قدیمی زیرزمینی در شمال کشور در استان مازندران در ۳۵ کیلومتری جنوب شهرستان نور واقع شده است. مطالعات اکتشافی معدن از سال ۱۳۱۵ شروع و فعالیت معدنی آن در سال‌های مختلف ادامه یافت. زغالسنگ تولیدی این معدن جهت تامین سوخت کارخانه حریربافی شهر چالوس مورد استفاده قرار می‌گرفت. این معدن اکنون و پس از برگزاری هفت مرحله مزایده و به مدت یازده سال، به راهبر و سرمایه‌گذار واگذار شده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۶
کد مطلب: 63916
 
مرجع : ایمیدرو