گروه صنایع معدنی فولاد
 
رابطه تیره و تار کارفرمایان با شرکت ایریتک
جهت گیری منفی مدیرعامل جدید باعث کندی عملیات اجرایی پروژه های بزرگ صنعتی دولت سیزدهم شد
گروه صنایع معدنی >فولاد - جهت گیری های منفی و غیر حرفه‌ای مدیر عامل جدید شرکت ایریتک، منجر به تیره و تار شدن روابط کارفرما - پیمانکار این شرکت با پروژه های بزرگ صنعتی دولت سیزدهم در حوزه فولاد کشور شده و باعث کندی عملیات اجرایی این طرح ها که از جمله ۴۸ طرح بزرگ صنعتی معروف به طرح‌های گروه پیشرانان پیشرفت هستند، شده است.
به گزارش ماین نیوز، علیرغم تلاش های مدیران اسبق شرکت بزرگ و بین المللی مهندسی ایران (ایریتک) خبرهای ناگواری از این شرکت به گوش می رسد. در زمان تصدی مهندس عزیزمحمدی مدیرعامل فعلی، رابطه کارفرمایان با این شرکت در تاریک ترین وضعیت ممکن خود بوده و اختلافات شدید تیم مدیریتی باعث ضربه زدن به این شرکت توانمند شده است.


بر اساس گزارش خبرنگار ما، مدیرعامل فعلی ایریتک با جهت گیری منفی باعث کندی عملیات های اجرایی این شرکت که معطوف به تعداد چشمگیری از پروژه های معروف به ۴۸ پروژه بزرگ صنعتی تحت مدیریت گروه پیشرانان پیشرفت شده است.
عدم توجه به بندهای مهم و تاثیر گذار قرارداد عقد شده، رفتارهای توجیه ناپذیر و غیر متعارف در قبال خواسته های کارفرما، اهتمام نداشتن به اهمیت پروژه های بزرگ صنعتی در دست احداث و آورده های بزرگ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این طرح‌ها و پروژه‌ها برای مردم و کشور و استفاده نکردن از دانش روز مهندسی، از جمله نکات منفی و تاریک کارنامه چند ماهه مدیرعامل جدید شرکت ایریتک و تیم تحت مدیریت وی به شمار میرود.

از آنجا که دولت سیزدهم بخش اعظم توان و توجه خود را در راستای به نتیجه رسیدن ۴۸ طرح بزرگ صنعتی کرده و گروه پیشرانان پیشرفت ایران را ( ازجمله شرکتهای بزرگی چون، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، چادرملو و ...) مسول به سرانجام رساندن این طرح ها کرده است، حالا که ایریتک به عنوان پیمانکار تعدادی از این طرح ها با سو مدیریت همراه شده است، کاهش سرعت و کندی پیشرفت این طرح ها به عینه و محسوس مشاهده می شود.

ریس جمهور محترم و معاون اول ایشان اگر به اندازه تمام شعارها و سخنرانی هایی که پیرامون این ۴۸ پروژه ایفاد نموده‌اند، نگران و دغدغه مند هستند، باید نسبت به انتخاب و انتصاب چنین جایگاه های مدیریتی نیز نگران و دغدغه مند باشند؛ در غیر این صورت، تیرهایی که رسانه های معاند بر پیکره امید مردم ایران روانه می دارند حتماً به هدف خورده و فعالیت های امید بخش دولتمردان را به حاشیه خواهد برد. انتظار می رود، نظارت بر فعالیت و مدیریت چنین شرکت ها و مدیرانی در کانون توجه مدیران ارشد اجرایی کشور قرار گرفته و در انتصابات آنها از افراد جهادی و خوش سابقه بهره ببرند.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۰۲
کد مطلب: 64169
 
مرجع : بولتن نیوز