گروه صنایع معدنی فولاد
 
تأمین انرژی فولادسازان در سریع‌ترین زمان ممکن
گروه صنایع معدنی >فولاد - معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور و هیئت همراه ضمن بازدید از واحدهای تولیدی شرکت فولاد هرمزگان و گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت، در جریان مشکلات و چالش‌های تولیدکنندگان فولاد به‌ویژه کمبود انرژی قرار گرفتند.
 
به گزارش ماین نیوز، عطاءالله معروفخانی در بازدید احمد اسدیان، معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور و هیئت همراه از واحدهای تولیدی شرکت با اشاره به معضل چندین‌ساله صنعت فولاد در کمبود انرژی، بیان کرد: صنایع فولادی در سال‌های اخیر همواره در نوک پیکان کمبود انرژی قرار دارند و در تابستان با کمبود برق و در زمستان با کمبود گاز مواجه‌اند.

وی افزود: اکنون فولاد هرمزگان اجرای طرح‌های توسعه‌ای متعددی را آغاز کرده و به تأمین پایدار انرژی این طرح‌ها نیاز دارد. با اینکه فولاد هرمزگان با هماهنگی فولاد مبارکه به‌عنوان شرکت مادر به دنبال سرمایه‌گذاری در زمینه انرژی است، اما این سرمایه‌گذاری وظیفه فولاد هرمزگان نیست و درعین‌حال، وقت و هزینه زیادی را از شرکت ما می‌گیرد؛ ازاین‌رو ضروری است مشکلات تولیدکنندگان به گوش سیاست‌گذاران و دولتمردان برسد تا در این خصوص به‌طور اساسی چاره‌اندیشی کنند. به‌طورکلی چشم‌انداز تأمین انرژی برای صنعت فولاد در سال‌های آتی بسیار مبهم و چالش‌برانگیز است.

اسدیان نیز در این بازدید با تأکید بر لزوم رفع مشکلات کمبود انرژی فولادسازان، خاطرنشان کرد: زمانی که سرمایه‌گذار مبادرت به اخذ مجوز برای اجرای یک طرح می‌کند، تأمین زیرساخت‌ها به‌ویژه انرژی آن برعهده دولت است؛ اما متأسفانه چشم‌انداز مثبتی در این زمینه وجود ندارد و سرمایه‌گذاری‌ها با چالش مواجه می‌شود.

معاون نظارت و بازرسی امور تولیدی سازمان بازرسی کل کشور در پایان با اشاره به اهمیت صنعت فولاد در کشور، بر حل مشکل تأمین انرژی فولادسازان در سریع‌ترین زمان ممکن تأکید و ابراز امیدواری کرد بتوان با یک برنامه منسجم، به سمت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زمینه انرژی برویم.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۲:۱۱
کد مطلب: 64172
 
مرجع : خبرگزاری ایلنا