گروه صنایع معدنی فولاد
 
فولاد هرمزگان بنگاه نمونه اقتصادی در حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان
گروه صنایع معدنی >فولاد - شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان فولاد در کشور، حمایت از طرح‌های دانش‌بنیان و نیز ایده‌های برتر در دستور کار قرار داده و مقرر شده است هم به صورت مادی و هم معنوی از نخبگان برتر استان هرمزگان پشتیبانی کند. خبرنگار روابط عمومی در راستای امضای سه تفاهم‌نامه همکاری فولاد هرمزگان با روسای مراکز علمی و دانشگاهی استان هرمزگان گفت‌وگویی انجام داده است که در ادامه خواهید خواند.
به گزارش ماین نیوز، در سومین نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان، فناور و اکوسیستم نوآوری استان هرمزگان سه تفاهم‌نامه با عنوان تدوین تازه‌های علمی و تکنولوژی، طراحی و ساخت پرینتر سه بعدی و حمایت از 10 طرح برتر خلاق و نوآور به ترتیب با جهاد دانشگاهی هرمزگان، دانشگاه هرمزگان و پارک علم و فناوری استان هرمزگان امضا شد.

در این رابطه، محمد صادقی رئیس دانشگاه هرمزگان ضمن قدردانی از مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان به دلیل رویکرد حمایتی ایشان از مراکز علمی و پژوهشی در راستای فراهم کردن فرصت شکوفایی توانایی‌های داخلی و استفاده از ظرفیت‌های بومی استان هرمزگان، با اشاره به تفاهم‌نامه امضا شده، بیان کرد: این تفاهم‌نامه در دو محور آموزشی و پژوهشی به امضا رسیده است. بخش اساسی این تفاهم‌نامه نوع نگاه شرکت فولاد هرمزگان بوده که تقویت بنیه‌های آزمایشگاهی دانشگاه هرمزگان است و مقرر شد فولاد هرمزگان تجهیزاتی را در اختیار دانشگاه در بخش تولید قطعه و سایر حوزه‌های مرتبط قرار دهد.

وی تصریح کرد: فولاد هرمزگان به عنوان قطب صادرات فولاد کشور و به عنوان یک بنگاه نمونه اقتصادی که وظیفه خود را حمایت از دانشگاه می‌داند، از پشتیبانی علمی دانشگاه برخوردار خواهد بود. دانشگاه هرمزگان نیز به عنوان مشاوران علمی به این شرکت کمک خواهد کرد و این دانشگاه ضمن تولید قطعات مورد نیاز فولاد هرمزگان در مقیاس آزمایشگاهی، به دنبال تولید پرینتر سه بعدی ساخت داخل برای هنرستان‌های استان خواهد بود.

حمایت از 10 طرح برتر

علیرضا نصیری، رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان با اشاره به حمایت‌های فولاد هرمزگان از مراکز علمی و تحقیقاتی، ضمن تقدیر از رویکرد فولاد هرمزگان نسبت به این موضوع، گفت: در تفاهم‌نامه مقرر شد شرکت فولاد هرمزگان از چندین نفر از نوآوران برتر استان حمایت مالی کند تا محصولات و نوآوری آن‌ها به محصول نهایی تبدیل شود. در این رابطه پارک علم و فناوری با این منابع که در اختیار قرار خواهد گرفت، به این نوآوران به صورت بلاعوض کمک خواهد کرد.

استفاده از ظرفیت پژوهش در راستای حل مسئله

محمد دلپسند، رئیس جهاد دانشگاهی هرمزگان با قدردانی از مواضع فولاد هرمزگان و مدیرعامل این شرکت نسبت به مراکز دانشگاهی، بیان کرد: در مجموعه جهاد دانشگاهی هرمزگان به عنوان هاب علمی و فناورانه جهاد دانشگاهی کشور، مقرر شد ظرفیت حل مسئله را در خدمت صنعت فولاد به ویژه چالش‌های فولاد هرمزگان به کار بگیریم.

وی افزود: قرار است این تفاهم‌نامه جهاد دانشگاهی و فولاد هرمزگان را در مسیر حل مسائل و چالش‌های صنعت فولاد هدایت کند و تسهیل لازم را برای آوردن ظرفیت‌های فناورانه و پژوهشی جهاد دانشگاهی استان هرمزگان فراهم سازد. امیدوار هستیم بتوانیم از این فرصت به نحو احسن استفاده کنیم و یک پایداری قابل تامل و مفید را برای حضور جدی پژوهش در صنعت در استان مهیا سازیم.

گفتنی است که این تفاهم‌نامه‌ها با حضور عطاالله معروفخانی مدیرعامل، جمعی از معاونان و مدیران شرکت فولاد هرمزگان در نمایشگاه یاد شده امضا شد.

فولاد هرمزگان غرفه برتر نمایشگاه تخصصی محصولات برتر دانش‌بنیان

در مراسم اختتامیه سومین نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان، فناور و اکوسیستم نوآوری استان هرمزگان با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان، رئیس پارک علم و فناوری و رئیس جهاد دانشگاهی، از شرکت فولاد هرمزگان با اهدای لوح سپاس و معرفی به عنوان غرفه برتر، تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، سومین نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان، فناور و اکوسیستم نوآوری استان هرمزگان با حضور شرکت‌های فولادی، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع دریایی و غذایی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی بندرعباس از 24 تا 28 دی ماه برگزار شد.

شرکت فولاد هرمزگان در این نمایشگاه حضور فعالی داشت و سه تفاهم‌نامه همکاری را با مراکز علمی و فناوری به امضا رساند و در اختتامیه این نمایشگاه نیز لوح سپاس را به عنوان غرفه برتر دریافت کرد.

در متن این لوح سپاس آمده است:

سومین نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان، فناور و اکوسیستم هرمزگان با هدف آشنایی بیشتر با محوریت نیازمندی‌های فناوری و وارداتی صنایع و توانمندی‌های ساخت برپا شد که توانمندی‌های بالقوه و بالفعل استان را بیش از پیش نمایان کرد. هر غرفه با همه کوچکی و محدودیت، میدان گسترده‌ای از عشق و علاقه بود و اگر عرصه را فراخ‌تر و عمیق‌تر بنگریم، هر غرفه قلبی تپنده در کالبد افتخار کشور است.

مدیرعامل محترم شرکت فولاد هرمزگان
با سلام

بنابر گزارش هیئت داوران نمایشگاه تخصصی محصولات دانش‌بنیان، فناور و اکوسیستم هرمزگان، غرفه آن شرکت در نمایشگاه مذکور به واسطه طراحی مطلوب و با حضور راهنمایان حرفه‌ای غرفه برتر انتخاب شده است که به همین مناسبت این لوح سپاس تقدیم می‌گردد.

امید است به همت والا و اندیشه بلند تلاشگرانی چون شما شاهد اعتلای روزافزون صنایع دانش‌بنیان در استان هرمزگان باشیم.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان
خلیل قاسمی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۰
کد مطلب: 64181
 
مرجع : روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان