گروه معادن ساير حوزه ها
 
استاندار کرمان: شرکت مس و میدکو حقوق دولتی معادن را کامل پرداخت نکردند
گروه معادن >ساير حوزه ها - استاندار کرمان گفت: ۲ رقم اصلی پرداخت نشدن حقوق دولتی معادن مربوط به شرکت ملی مس و میدکو است لذا سهم استان از این بخش تا تصویب و پرداخت این واریزی ها ابلاغ نمی‌شود.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدمهدی فداکار روز پنجشنبه در نشست شورای معادن استان کرمان با اشاره به پیش بینی حقوق دولتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی معادن کشور افزود: پرداخت حقوق دولتی معادن در استان طی ۱۰ ماه گذشته در حد ۵۰ درصد بوده که همین امر باعث شده سهم استان کرمان از این اعتبارات جذب نشود.

به گفته وی برخی معادن کوچک تر نیز حقوق دولتی خود را به هر علتی تاکنون پرداخت نکرده اند که مساله باید تعیین تکلیف شود.

فداکار اظهار داشت: پس از پرداخت کامل حقوق دولتی معادن و واریز به خزانه، دولت نیز نسبت به پرداخت سهم ۱۵ درصد استان ها مبادرت می ورزد.

استاندار کرمان ادامه داد: شرکت هایی همچون مس و میدکو(شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه) که تاکنون اعتبارات قانونی خود را واریز نکرده اند بسرعت این کار را انجام دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: برای این کار (دریافت حقوق دولتی این معادن) ابزارهایی وجود دارد که نمی خواهیم از آنها استفاده کنیم.

خروج حساب های بانکی از استان

استاندار کرمان همچنین در ادامه با اشاره به موارد مطرح شده در خصوص خروج تمامی حساب های میدکو و برخی معادن بزرگ از استان کرمان گفت: با مدیرعامل این شرکت رایزنی می شود تا حساب بانک کشاورزی را در شهرستان های معدنی شارژ کند تا وام ضروری به کشاورزان خسارت دیده پرداخت شود.

فداکار همچنین در خصوص یک شرکت معدن شن و ماسه در گلومک شهرستان کرمان نیز گفت: وضعیت این معدن طی ۲ هفته تعیین تکلیف شود و با مشورت شرکت آب منطقه ای چند نقطه مشخص و برای سرمایه گذاری اعلام شود.

در این جلسه همچنین آخرین وضعیت بازگشت یک درصد فروش معادن به استان کرمان برای جبران خسارت های معادن، نحوه دریافت حقوق دولتی و نیز ضرورت بازگشت حساب های بانکی معادن به استان بررسی شد.

در این جلسه از برخی معادن بزرگ به علت نپرداختن اعتبارات مربوط به تکالیف قانونی خود در استان انتقاد شد.
تاریخ انتشار : جمعه ۳۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۳۶
کد مطلب: 64184
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا