گروه معادن ساير حوزه ها
 
کم‌کاری ایمیدرو در استان، صدای استاندار و نمایندگان مردم کرمان را درآورد
گروه معادن >ساير حوزه ها - استاندار کرمان گفت: ایمیدرو همه پهنه ها را گرفته و از همه ظرفیت های استان کرمان استفاده می کند ولی حاضر به سرمایه گذاری در این استان نیست.
 
به گزارش ماین نیوز، محمدمهدی فداکار امروز اول بهمن ماه در هشتاد و یکمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با محوریت بررسی مسائل توسعه معادن جنوب استان کرمان با اشاره به اینکه سرمایه ‌گذاران در بخش معادن جنوب استان پای کار آمده‌ اند، از وجود برخی موانع بر سر راه ‌آنها از جمله در زمینه زیرساخت‌ها خبر داد.

وی گفت: به طور مثال معدن ‌کارانی داریم که کارهای معدن را پیش برده ‌اند اما هنوز برق به معدن نرسیده است. بنابراین از همه دستگاه‌های مرتبط می ‌خواهیم، پای کار معادن بیایند و زیرساخت‌ها سریع‌ تر اجرا شود.

استاندار کرمان اظهار کرد: ایمیدرو همه پهنه ها را گرفته و از همه ظرفیت های استان کرمان استفاده می کند ولی حاضر به سرمایه گذاری در این استان نیست.

فداکار در ادامه بیان کرد: گزارش عملکرد ایمیدرو در حوزه برق و جاده در جنوب استان کرمان تهیه و همچنین ارزیابی محیط زیستی طرح‌ها نیز ارائه شود.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: باید مسائل محیط زیستی از همان ابتدای طرح بررسی شود و شرکت های محیط زیستی باید توسعه یابد زیرا به نظر می رسد که تعداد این شرکت ها در استان کم است.

وی خواستار برخورد جدی با ایمیدرو شد و گفت: رسانه ها کم کاری ایمیدرو را اطلاع رسانی کنند. ایمیدرو پول های استان کرمان را می برد و هیچ کاری در استان انجام نمی دهد و اگر ایمیدرو با همین وضعیت پیش برود ناچاریم که به گونه ای دیگر به وزیر صمت نگاه کنیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۳:۵۷
کد مطلب: 64211
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا