گروه صنایع معدنی فولاد
 
یادداشت؛
سهم قابل توجه گروه فولاد مبارکه در توسعه زیر ساخت‌های زیست‌بوم فناوری و نوآوری کشور
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه به مناسبت دومین سال تأسیس این شرکت یادداشتی را منتشر کرد.
به گزارش ماین نیوز، یحیی پالیزدار مدیرعامل شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه به مناسبت دومین سال تأسیس این شرکت یادداشتی را منتشر کرد. در این یادداشت می‌خوانیم:

پیشرفت و توسعه در هر کشوری جدا از توسعه در علم و تکنولوژی نیست. در حقیقت تکنولوژی که با استفاده از بدنه نخبگان علمی هر کشور تولید و به‌روزرسانی می‌شود، صنعت آن کشور را با سرعت بیشتری به سمت قله‌های تعالی راهبری می‌کند و امکان خلق ارزشهای مختلف ازجمله ارزش اقتصادی را فراهم می آورد. در کشور عزیزمان ایران نیز در سال‌های گذشته با حرکت جدی دانشگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی و به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان که با استفاده از جوانان این مرز و بوم فعالیت‌های علمی و فناورانه چشمگیری را شروع کرده‌اند، در حوزه تکنولوژی شاهد پیشرفتهای قابل توجهی بوده ایم. صنعت فولاد نیز به عنوان یک صنعت مادر کشور با قدمتی در حدود 6دهه، از دایره صنایعی که برای ورود جریان دانشی به آن‌ها تشنه‌اند، خارج نیست و با توجه به جایگاه ایران در بین ده کشور اول تولیدکننده فولاد در دنیا، اهمیت ورود فناوریهای نوین به این صنعت بیشتر از قبل می‌شود. اما به دلایل مختلفی نظیر عدم هماهنگی، عدم وجود زیر ساختهای لازم و .. بهره این صنعت از فعالیتهای دانش بنیان مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی در حد انتظار نبوده است. در این بین جایگاه شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه که با تلاش خود، حرکت‌های علمی و تکنولوژیک مجموعه‌های دانش‌بنیان کشور را معطوف گروه فولاد مبارکه و صنعت فولاد کشور می نماید ، نقشی تعیین کننده است. این شرکت به عنوان بازوی فناوری و نوآوری گروه فولاد مبارکه با سرمایه‌گذاری خطرپذیر در شرکت‌های دانش‌بنیان، تلاش میکند تا ریسک حرکت‌های علمی در کشور را به حداقل رسانده و موجب توسعه زیست‌بوم فناوری و نوآوری در کشور شده است. دومین سال فعالیت این شرکت با نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» مقارن بود؛ سالی که در آن فعالیت‌های چشمگیری در توسعه زیر ساختهای زیست‌بوم فناوری و نوآوری مربوط به صنعت فولاد انجام شده و سهم گروه فولاد مبارکه در این اقدامات، سهمی قابل توجه است. امروز با فرارسیدن دومین سالروز شروع به فعالیت این شرکت، مفتخریم که در یکسال گذشته قدمهایی قابل توجه در تئوسعه زیست بوم نوآوری کشور در حوزه صنعت فولاد برداشته شده که نتایج آن به‌زودی در صنعت فولاد کشور به بار خواهد نشست. البته راه علم و فناوری، راهی بی‌پایان است و به همین خاطر، شرکت پشتیبانی و توسعه فناوری و نوآوری فولاد مبارکه در کنار مجموعه‌های دانش‌بنیان تا زمان رشد و رسیدن به بلوغ خواهد ایستاد تا صنعت فولاد و سایر صنایع کشور، بالنده‌تر از قبل، ایران عزیزمان را آباد کنند.

تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۰۹
کد مطلب: 64217
 
مرجع : ایراسین