گروه معادن ساير حوزه ها
 
بحران در شرکت بین‌المللی مهندسی ایران عمیق‌تر شد
استعفای دسته‌جمعی هیئت‌مدیره ایریتک
گروه معادن >ساير حوزه ها - شنیده‌های خبرنگار ما حاکی از آن است که اعضای هیئت‌مدیره شرکت ایریتک به نشانه اعتراض از سمت خود استعفا دادند تا بحران در این شرکت بین‌المللی عمق بیشتری پیدا کند.
به گزارش ماین نیوز، همان‌طور که پیش‌ازاین در گزارشی با عنوان «جهت‌گیری منفی مدیرعامل جدید باعث کندی عملیات اجرایی پروژه‌های بزرگ صنعتی دولت سیزدهم شد» از وجود بحران در شرکت بین‌المللی مهندسی ایران به خاطر تغییر و سوء مدیریت ارشد این شرکت صحبت شد، شنیده‌های خبرنگار ما حاکی از آن است که عمق بحران در ایریتک بیش از گذشته شده است.

 اعضای هیئت‌مدیره شرکت بین‌المللی مهندسی ایران (ایریتک) در اعتراض به جهت‌گیری‌های غیرحرفه‌ای و منفی مدیرعامل جدید نسبت به عملیات اجرایی پروژه‌هایی در دست اقدام این شرکت، به‌صورت دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند تا مدیران بالادستی را بیشتر از قبل در جریان انتخاب غلط بالاترین مقام اجرایی این شرکت قرار دهند.


جهت‌گیری‌های منفی و غیرحرفه‌ای مدیرعامل جدید شرکت ایریتک، منجر به تیره‌وتار شدن روابط کارفرما - پیمانکار این شرکت با پروژه‌های بزرگ صنعتی دولت سیزدهم در حوزه فولاد کشور شده و به‌کندی عملیات اجرایی برخی از ۴۸ طرح بزرگ صنعتی معروف به طرح‌های گروه پیشرانان پیشرفت، منجر شده است.

پیش‌ازاین نیز گفته شد که عدم توجه به بندهای مهم و تأثیرگذار قرارداد عقد شده، رفتارهای توجیه‌ناپذیر و غیرمتعارف در قبال خواسته‌های کارفرما، اهتمام نداشتن به اهمیت پروژه‌های بزرگ صنعتی در دست احداث و آورده‌های بزرگ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این طرح‌ها و پروژه‌ها برای مردم و کشور و استفاده نکردن از دانش روز مهندسی، ازجمله نکات منفی و تاریک کارنامه چندماهه مدیرعامل جدید شرکت ایریتک و تیم تحت مدیریت وی به شمار می‌رود.


تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۲۳
کد مطلب: 64254
 
مرجع : بولتن نیوز