گروه معادن ساير حوزه ها
 
زنگنه نشست کمیسیون ویژه جهش و ورنق تولید را تشریح کرد
بررسی موضوع عوارض صادراتی مواد معدنی خام در لایحه بودجه ۱۴۰۲
گروه معادن >ساير حوزه ها - سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس از بررسی موضوع عوارض صادراتی مواد معدنی خام در لایحه بودجه ۱۴۰۲ در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، محسن زنگنه در تشریح نشست کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی، گفت: در این جلسه مواد مربوط به اصل 44، واگذاری‌ها و... که در لایحه بودجه سال 1401 لحاظ شده، موردبررسی قرار گرفت.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس لایحه بودجه صادرات تمام مواد معدنی خام مشمول عوارض صادراتی می‌شود که نمایندگان وزارت صمت و اتاق بازرگانی گزارشی درباره این موضوع ارائه کردند و مقرر شد این بند در کمیته‌ای بررسی و عملکرد و تاثیر آن براقتصاد تبیین شود.

وی اضافه کرد: بسیاری از بندهای مناسب قانون بودجه 1401 در لایحه سال 1402 حذف شده است که مقرر شد؛ کمیته‌ای تطبیق لازم را انجام دهد و برخی احکام انضباطی که در 1401 وجود داشت به سال 1402 منتقل شود.

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس درباره احکام دائمی موجود در لایحه بودجه 1402، ادامه داد: کمیسیون در این خصوص پیشنهاد داد احکام دائمی در قالب لایحه‌ای از سوی دولت به مجلس ارائه شود زیرا بررسی احکام دائمی در لایحه بودجه امکانپذیر نیست و قانون بودجه تاریخ مصرف یک ساله دارد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۵
کد مطلب: 64278
 
مرجع : خبرگزاری خانه ملت