گروه معادن سنگ آهن
 
خانه تکانی نگرشی حاکمیت، راهگشای توسعه معادن
به گزارش ماین نیوز، مشاور عالی گروه مهندسی، صنعتی و بازرگانی CPG با تاکید بر خانه‌تکانی نگرشی برای توسعه معدن گفت:باید شناخت عمیقی از معادن داشته باشیم تا تاثیر این ثروت خدادادی را در تغییرات اجتماعی، اقتصادی احساس کنیم.

عزیزالله عصاری، با بیان اینکه ذخیره نهفته معادن حدود ۹۰۰ میلیارد دلار است، معادن در جای جای کشور و اتفاقا در مناطق محروم است، افزود: باید صاحب یک نگرش حاکمیتی شویم و با به حرکت درآوردن سرمایه انسانی در این بخش و ایجاد زلزله‌ای سازنده، رونق اقتصادی را برای بخش معدن کشور ایجاد و فراهم کنیم.


وی با اشاره به اینکه توجه به بخش معدن و ذخایر معدنی، تحولی همه جانبه به همراه خواهد داشت، تصریح کرد:با تغییر نگرش صحیح در بخش معدن‌، باید در اجرای سیاست‌گذاری‌ها و حکمرانی تغییرات شفاف و واضح داشته باشیم و بتدریج با اجرای آمایش سرزمین، تحول همه جانبه را در بخش معدن و با همکاری بخش خصوصی بسترسازی کنیم، در نهایت دولت ناچار خواهد شد از تصدی‌گری دست بردارد.

مشاور عالی گروه مهندسی، صنعتی و بازرگانی CPG گفت: با تغییرات اصولی و اساسی به‌تدریج قوانین و بخشنامه‌ها هم در جهت ورود سرمایه گذارها تدوین می شود و در نهایت چالش‌های بزرگی مثل عقب‌ماندگی در اکتشاف به سمت کمتر شدن پیش می‌رود و در نهایت رشد و توسعه جغرافیایی را در کشور شاهد خواهیم بود.

عصاری تغییر نگرش و رونق معدن را درایجاد سهم خواهی از بازارهای صادراتی موثر خواند و گفت: تغییر نگرش با تغییر نگرش حاکمیت در بخش معدن ایجاد می شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۴۱
کد مطلب: 64364
 
مرجع : انجمن سنگ‌آهن