گروه صنایع معدنی فولاد
 
یادداشت؛
فولادمبارکه؛ متعهد و پیشگام در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی
گروه صنایع معدنی >فولاد - فولاد مبارکه در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از محورهای تولید و توسعه ملی با تولید بیش از ۳۳ درصد فولاد کشور به‌عنوان شرکتی جهان‌تراز و مسئولیت‌پذیر، نقش مؤثری در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته و علاوه بر آن توسعه اجتماعی منطقه و کشور، پاسداری از محیط‌زیست و منابع طبیعی برای نسل‌های آینده را به‌عنوان مسئولیت اجتماعی خود در دستور کار قرار داده است و کارنامه درخشانی از خود به‌جای گذاشته است.
 
به گزارش ماین نیوز، رفتار مسئولانه در قبال جامعه پیرامون، شاخصه ارزیابی سازمان‌های سرآمد و دغدغه‌ای است که امروزه بنگاه‌های متعالی برای رشد و توسعه خود و درنهایت توسعه پایدار به آن می‌اندیشند و در تلاش هستند به آن پایبند باشند، مسئله‌ای که به دنبال آن با انجام اقداماتی ارزشمند برای جامعه، موفقیت آینده شرکت تضمین می‌شود.

مسئولیت‌پذیری در مقابل جامعه اقدامی هوشمند، عاقلانه و منفعت‌گرا برای هر سازمان و نشانی از توسعه‌یافتگی یک اجتماع است که در سایه آن سازمان با خلق ارزش مشترک با جامعه پیرامون خود، تعهد خود به مسائل اجتماعی را انجام می‌دهند و با سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی قانونمند، در راستای خدمت انسانی، اخلاقی و بشردوستانه به جامعه و رعایت حقوق انسان‌ها و سایر موجودات و محیط‌زیست اهتمام می‌ورزند.

عمل به مسئولیت‌های اجتماعی نه‌تنها یک وظیفه و تکلیف نهاده شده بر دوش شرکت‌هاست، بلکه فرآیندی در راستای افزایش سودآوری شرکت‌ها نیز قلمداد می‌شود، چه آنکه رفتار مسئولانه انسانی، اجتماعی و زیست‌محیطی، ضمن افزایش مشروعیت و مقبولیت سازمان، مشارکت افکار عمومی و جامعه ذی‌نفعان را به نحو چشم‌گیری ارتقا داده و درنهایت به افزایش مشتریان و ارتقای سهم بازار منجر می‌شود.

فولاد مبارکه در سال‌های اخیر به‌عنوان یکی از محورهای تولید و توسعه ملی با تولید بیش از ۳۳ درصد فولاد کشور به‌عنوان شرکتی جهان‌تراز و مسئولیت‌پذیر، نقش مؤثری در توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته و علاوه بر آن توسعه اجتماعی منطقه و کشور، پاسداری از محیط‌زیست و منابع طبیعی برای نسل‌های آینده را به‌عنوان مسئولیت اجتماعی خود در دستور کار قرار داده است و کارنامه درخشانی از خود به‌جای گذاشته است.

توسعه زیرساخت‌های منطقه پیرامونی، توسعه اجتماعی و فرهنگی جامعه، ارتقای سلامت عمومی، تثبیت نگاه متعالی انسانی در کارکنان و خانواده‌های ایشان، ایجاد تعادل در کار و زندگی و ایجاد محیط کار ایمن و سالم، مشارکت در توسعه اجتماعی و فرهنگی کشور، کمک‌های بشردوستانه و حفظ محیط‌زیست تنها بخشی از سرفصل خدماتی است که شرکت فولاد مبارکه در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی خود دنبال کرده و در این زمینه‌ها به اجرا گذاشته است.

اقدامات فولاد مبارکه در حوزه مسئولیت اجتماعی در سال ۱۴۰۱ هم برکات زیادی برای جامعه داشته است. بازگرداندن ۱۳۴۱ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد با گلریزان های فولاد مبارکه و شرکت های تابعه، ایفای مسئولیت در یاری‌رسانی به هم‌وطنان در زلزله خوی، امدادرسانی به مردم مناطق غرب استان و منطقه کوهرنگ که در جریان بارش‌های سنگین برف دچار مشکل شدند، مشارکت در تعمیرات و آماده‌سازی ۶۶ دستگاه آمبولانس‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی، همکاری در طرح ملی کاشت ۳۰ میلیون اصله نهال در استان اصفهان از مجموع یک میلیارد نهال موردنظر در کشور، مشارکت در تأمین ۱۰۰ واحد مسکونی برای نیازمندان، اهدای ۲۰۰ سری جهیزیه و ۵۰۰ دستگاه لوازم‌خانگی برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و آزادی زندانیان به‌طور مستمر تنها بخشی از اقدامات فولاد مبارکه در این زمینه بوده است.

تعهدات اجتماعی و قدم‌های خیرخواهانه فولاد مبارکه در حوزه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و توسعه ورزش با نگاه ملی همواره روند روبه رشدی داشته است. کسب نشان عالی مسئولیت‌های اجتماعی و نشان سفیر و مروج مسئولیت‌های اجتماعی در جشنواره روابط عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی بر افتخارات و مسئولیت شرکت فولادمبارکه افزوده است.

شرکت فولادمبارکه با اراده استوار و برنامه صحیح، قبول و انجام مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه را وظیفه خود دانسته و تلاش دارد با نگاهی هدفمند و مؤثر در این زمینه ایفای نقش نماید، نقشی که درنهایت به توسعه پایدار بینجامد.

محمدجواد براتی
مدیر روابط عمومی فولاد مبارکه
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۵۰
کد مطلب: 64918
 
مرجع : ایراسین