گروه معادن
 
معدن تیتانیوم کهنوج، سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد
گروه معادن - استاندار کرمان گفت: زیرساخت‌های مورد نیاز معدن تیتانیوم کهنوج باید تامین شود و امیدواریم این مجتمع دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری برسد.
 
به گزارش ماین نیوز، استاندار کرمان صبح پنجشنبه ۲۵ اسفند ماه به همراه نماینده پنج شهرستان جنوبی در مجلس، مدیرکل صمت جنوب و جمعی از مسئولان از معدن تیتانیوم کهنوج بازدید کرد.

محمدمهدی فداکار در حاشیه این بازدید گفت: آموزش نیرو‌ها را باید جدی گرفت و بدین منظور با راه‌اندازی ۲ مرکز فنی و حرفه‌ای در جیرفت و کهنوج این امر محقق می‌شود.

او افزود: خروج کنسانتره از استان نباید اتفاق بیفتد و این کار ظلم به مردم جنوب کرمان است؛ چرا که باید به ارزش افزوده توجه شود.

استاندار کرمان توجه به صنایع جانبی را یک ضرورت دانست و بیان کرد: به عنوان نمونه تهیه لباس کار کارگران را می‌توان به زنان سرپرست خانوار در کهنوج واگذار کرد.

منصور شکراللهی، نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مجتمع معدنی تیتانیوم دارای ظرفیت بالایی است که می‌تواند موجب تحول در منطقه شود.

او افزود: ارزش افزوده کنسانتره برای ما مهم است و نباید صرفا به تولید آن اکتفا کرد.

شکراللهی ضمن درخواست برای تامین بخشی از اعتبار این معدن، بیان داشت: در آینده تحولات خوبی به واسطه بهره‌برداری معدن تیتانیوم اتفاق می‌افتد و رونق منطقه را رقم خواهد زد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب: 65005
 
مرجع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان