گروه معادن
 
گردشگری معدن چغارت بافق، تجربه‌ای متفاوت برای مسافران نوروزی
گروه معادن - مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران ـ بافق گفت: روزانه بیش از ۲ هزار و ۴۰۰ نفر از مسافران نوروزی از پیت معدنی چغارت بازدید کرده اند.
 
به گزارش ماین نیوز، مجتبی حمیدیان افزود: مجموعه شرکت سنگ آهن مرکزی ایران ـ بافق در حالی که یک مجموعه صنعتی است، ولی ظرفیت بسیار بالایی برای حوزه گردشگری دارد.گردشگری معدن چغارت بافق، تجربه‌ای متفاوت برای مسافران نوروزی

وی افزود: بازدید از پیت معدنی، موزه سنگ آهن و آشنایی با ابزارآلات اکتشاف و حفاری و چگونگی استخراج معادن برای مسافران از جذابیت زیادی برخوردار است.

مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی خاطر نشان کرد: با وجود ظرفیت‌های موجود که شامل پیت معدنی، مجموعه‌های ورزشی، مجموعه پارک آهنشهر و کل ظرفیت اکوسیستم شهرستان بافق است، مسافران نوروزی یک ترکیب گردشگری صنعتی، فرهنگی، مذهبی و سنتی را تجربه می‌کنند.

حمیدیان گفت: معدن چغارت، سومین معدن کشور و پنجمین معدن خاورمیانه است که قدمت آن به ۶۵۰ میلیون سال پیش برمی‌گردد. این معدن در ابتدا به شکل کوه بوده که هزار و ۲۸۶ متر از سطح دریا ارتفاع داشته است.

وی ادامه داد: این معدن از سطح زمین‌های اطراف نیز ۱۶۵ متر بالاتر بوده که علاوه بر برداشت این ۱۶۵ متر، ۳۰۵ متر نیز عمق حال حاضر این معدن است.

حمیدیان تصریح کرد: خروجی این معدن، سنگ آهن است که از این سنگ، برای استفاده در صنایع جوار معدنی استفاده می‌شود.
تاریخ انتشار : شنبه ۵ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب: 65086
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما