گروه صنایع معدنی فولاد
 
مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به نام‌گذاری سال ۱۴۰۲؛
حمایت از تولید به مهار تورم می‌انجامد
 
به گزارش ماین نیوز، امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان ضمن تبریک سال نو و حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: اقتصاد زنجیره‌ی پیوسته‌ای از تولید، واردات، صادرات و خدمات است. اگر تولید مورد توجه قرار بگیرد، اقتصاد رشد می‌کند و به دنبال آن شاهد مهار تورم خواهیم بود. تولید پایدار در ایجاد اشتغال، محرومیت‌زدایی، امنیت اجتماعی و ایجاد بازارهای محلی و کاهش آثار منفی رکود تورمی، نقشی مؤثر دارد. یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های رشد اقتصادی، ارزش‌آفرینی و صادرات تولید است.

وی در ادامه گفت: اشتغال پایدار در کشور نیازمند جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی است. باید سرمایه‌گذاران را تشویق به سرمایه‌گذاری در اقتصاد و تولید ملی کرد. باید فضای کسب‌وکار و زیرساخت را آماده کرد. یکی از مهم ترین منابع تولید برای هر جامعه، کمیت و کیفیت نیروی کار آن است.

مدیرعامل فولاد خوزستان با اشاره به سخنان رهبری در آغاز سال نو و تاکید ایشان به حمایت همه‌جانبه از تولید، اظهار داشت: در سال‌های اخیر شعار سال با محوریت تولید، اشتغال، توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان و تقویت اقتصاد از سوی معظم‌له تعیین می‌شود. تاکید ایشان بر کاهش تصدی‌گری دولت و تشویق بخش خصوصی و نقش‌آفرینی مردم در اقتصاد است. دولت می‌تواند با تسهیل شرایط حضور بخش خصوصی به شکوفایی اقتصادی کمک کند. از طرفی تدوین دستورالعمل‌های تشویقی، به حضور فعال آحاد جامعه در فعالیت‌های اقتصادی کلان منجر می‌شود. بدون شک افزایش تولید به رشد مستمر می‌انجامد.

نایب‌رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اشاره‌ای هم به نقش فولاد در تجارت خارجی و ارزآوری داشت و اظهار داشت: در سال‌های اخیر صادرات فولاد جایگزین مناسبی برای جبران کاهش درآمد ارزی ناشی از صادرات نفت بود. تولید فولاد خوزستان، صادرات‌محور است، به طوری که در سال‌های اخیر توانسته با درآمد ارزی نقش موثری در اقتصاد کشور ایفا کند. در سال ۱۴۰۰ درآمد فولاد خوزستان با صادرات دو ميليون تُن، یک میلیارد و سیصد میلیون یورو معادل سه درصد ناخالص داخلی بود. این مجموعه در سال ۱۴۰۱ نیز، علی‌رغم محدودیت‌های انرژی و کاهش تولید برنامه‌ریزی شده، هشتصد میلیون یورو درآمد ارزی را عاید کشور کند.

ابراهیمی در پایان از افتتاح پروژه‌ی زمزم سه در نیمه اول سال جاری خبر داد و افزود: در نیمه اول امسال پروژه زمزم ۳، بزرگترین مگامدول آهن اسفنجی کشور با ظرفیت تولید یک میلیون ۷۶۰ هزار تُن در سال در فولاد خوزستان افتتاح می‌شود. این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۳۷ میلیون یورویی، علاوه بر اشتغال‌زایی مستقیم برای ۲۰۰ تَن، به تکمیل زنجیره ارزش تولید و تامین کمبود آهن اسفنجی فولاد خوزستان کمک می کند. بهره‌برداری از پست ۴۰۰ کیلوولت در دهه فجر سال گذشته که علاوه بر کاهش توقفات تولید، به پایداری شبکه برق سراسری کمک می‌کند، طرح ماشین ریخته‌گری اسلب عریض، احداث کارخانه اکسیژن و نیروگاه برق ۵۲۰ مگاواتی از دیگر طرح‌های هستند که با بهره‌بردای از آنان، علاوه بر افزایش تولید به اشتغال‌زایی و آبادانی منطقه و شکوفایی اقتصادی کشور کمک می‌کنند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۷ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۶
کد مطلب: 65096
 
مرجع : روابط‌عمومی فولاد خوزستان