گروه صنایع معدنی فولاد
 
جهت‌گیری محیط زیستی فولاد­مبارکه در دوره مدیریت فعلی این شرکت ستودنی است
امیدواریم صنایع به بزرگترین حامی محیط زیست در کشور تبدیل شوند
گروه صنایع معدنی >فولاد - علی سلاجقه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مجموعه فولاد مبارکه در دوره جدید مدیریت، اقدامات، استراتژی‌ها و سیاست‌های خوبی را در زمینه‌های محیط زیستی در پیش گرفته است و جهت‌گیری‌های آن در عرصه محیط زیست ستودنیست.
 
به گزارش ماین نیوز، علی سلاجقه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه محمد یاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان و جمعی از مدیران این شرکت فولاد مبارکه و سازمان محیط زیست از منطقه حفاظت شده قمیشلو بازدید کردند و در این بازدید آخرین وضعیت گونه‌های گیاهی و جانوری زیست‌بوم این منطقه مورد بررسی قرار گرفت.

علی سلاجقه معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان محیط زیست در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگار ایراسین اظهار کرد: بازدید امروز از منطقه، بسیار بازدید خوب و ارزشمندی بود چون این منطقه یکی از مناطق مهم زیست‌محیطی و از ذخایر اصلی کشور است که با همت محیط‌بانان سازمان از آن حفاظت می‌شود.

وی گفت: علی‌رغم همه بی‌مهری‌ها، انواع گونه‌های گیاهی و جانوری در این زیست‌بوم موجود است که با جانفشانی محیط‌بانان و برنامه‌ریزی مسئولین و همکاری صنایع و معادن از این گونه‌ها محافظت می‌شود. منابع گیاهی و جانوری این منطقه بسیار غنی است که باید در قالب برنامه‌های مشارکتی از این منابع ارزشمند ملی برای آیندگان محافظت شود.

رئیس سازمان محیط زیست افزود: در این راستا سیاست‌هایی برای کل کشور در نظر گرفته شده که لایحه آن برای هیئت دولت ارسال شده تا پس از تصویب، این مناطق با حضور مردم و سایر فعالین و دلسوزان محیط زیست حفظ شود.

وی خاطر نشان کرد: ظرفیت بخش‌های مختلف کشور نظیر صنایع، معادن و بخش خصوصی از جمله ظرفیت‌های بالایی است که باید در سراسر کشور و در قالب مسئولیت‌های اجتماعی به کار گرفته شود.

سلاجقه تصریح کرد: مجموعه فولاد مبارکه در دوره جدید مدیریت، اقدامات خوبی را در عرصه‌های زیست‌محیطی اتخاذ کرده است. گاهی برخی نام صنعت فولاد را با آلایندگی، تخریب منابع آبی و خاکی گره می‌زنند و این در حالی است که فولاد مبارکه استراتژی‌ها و سیاست‌های خوبی را در زمینه‌های محیط زیستی پیش گرفته است.

جهت‌گیری محیط زیستی فولاد­مبارکه در دوره مدیریت فعلی این شرکت ستودنی است/ امیدواریم صنایع به بزرگترین حامی محیط زیست در کشور تبدیل شوند

وی تأکید کرد: امروز با آقای دکتر طیب‌نیا مدیرعامل فولاد مبارکه نیز دیداری داشتیم که در این دیدار از منطقه حفاظت شده قمیشلو بازدید نمودیم. این اتفاق، بسیار مبارک بود چون خیلی ارزشمند است که یک صنعت از نزدیک دغدغه‌های محیط زیستی خود را پیگیری نموده و پایداری اقتصاد و محیط زیست را به طور جدی پیگیری کند.

رئیس سازمان محیط زیست عنوان کرد: امروز حفظ منابع زیستی و ذخیره‌های کشور با حداقل امکانات مادی و نیروی انسانی انجام می‌شود که مدیران فولادمبارکه محدودیت‌های موجود و گونه‌های در حال انقراض را امروز در این منطقه مشاهده کردند. صنایعی نظیر فولاد مبارکه امروز علاوه بر اقدامات زیست‌محیطی در بخش تولید و کاهش چشمگیر آلاینده‌های جوی حمایت‌کننده‌ گونه‌های گیاهی و جانوری هستند.

وی بیان کرد: این شرکت علاوه بر ایجاد ایستگاه‌های پایش هوا، اقدامات چشمگیری را در زمینه استفاده بهینه از منابع آبی انجام داده و به عنوان مثال در زمینه تصفیه و استفاده از پساب صنعتی و شهری با سرمایه‌گذاری در این حوزه، پروژه‌های خوبی را در دستور کار قرار داده که الگویی ارزشمند برای کشور است.

سلاجقه گفت: از جمله اقدامات ارزنده دیگر ایجاد فضای سبز و توسعه آن است که امروز نیز در مورد برنامه‌ریزی برای اقداماتی جامع در زمینه طرح‌های جامع برای حمایت از گونه‌های جانوری و گیاهی استان پیشنهاداتی به بحث و تبادل نظر قرار داده شد.

وی افزود: این پیشنهادات در اداره کل محیط زیست استان بیشتر بررسی شده و به فولاد مبارکه ارائه خواهد شد و امیدواریم حمایت‌های لازم از این ثروت الهی که در اختیار ما قرار گرفته توسط این شرکت بزرگ صنعتی انجام شود و صنایع به عنوان بزرگترین حامی محیط زیست در کشور تبدیل شوند.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۹
کد مطلب: 66109
 
مرجع : ایراسین