گروه معادن
 
حمیدی: عارضه یابی معادن غیرفعال را پیگیر هستیم
گروه معادن - سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: عارضه یابی معادن غیرفعال را پیگیریم و درصدد رفع این موارد هستیم.
 
به گزارش ماین نیوز، آقای مهدی حمیدی درخصوص اقدامات انجام شده در بحث فعال سازی معادن افزود: معادن غیرفعالی که بهره بردار دارند ، امسال عارضه یابی می شوند و درتلاش هستیم مواردی از جمله تامین ماشین آلات ، معارضان و بحث کمیته تعامل را حل کنیم .

وی گفت : معادن فاقد بهره بردار که در اختیار وزارت صمت است ، سال گذشته در دو نوبت به مزایده گذاشته شد و اکنون در مرحله بازگشایی پاکت هاست .

به گفته سرپرست دفتر بهره برداری معادن وزارت صمت تا پایان تابستان 1402 همهء 12 هزار معدنِ دراختیار وزارت صمت ، ازطریق مزایده عمومی به متقاضیان واگذار می شود.

وی همچنین از رعایت ماده 83 آئین نامه اجرای قانون معادن برای نخستین بار خبر داد و افزود : طبق این آئین نامه اگر محدوده و معادنی 2 بار در مزایده مطرح شود و فاقد متقاضی باشد ، این موارد نیز در پایگاه اینترنتی وزارت صمت اعلام می شود و علاقمندان به سرمایه گذاری در این حوزه می توانند برای ثبت درخواست فعالسازی این محدوده ها و معادن اقدام کنند.

آقای حمیدی در ادامه گفت : سال گذشته فعالسازی معادن در دو مقوله احیا و واگذاری انجام شد و حدود هزار معدن از طریق مزایده به متقاضیان واگذار شد.

به گفته وی ؛ حقوق دولتی برای نخستین بار به صورت الکتریکی محاسبه و برای همه معادن ابلاغ شد که درپی آن همه مطالبات دولت وصول شد.

سرپرست دفتر بهره‌برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین درخصوص اعلام ضرایب حقوق دولتی در سال 1402 نیز اعلام کرد: امسال حقوق قطعی 1401 را داریم که براساس رای شورای عالی معادن، همان ضرایب 1401 محاسبه می شود و این شورا تصمیم دارد، خردادماه موضوع ضرایب حقوق دولتی در سال 1402 را اعلام کند.
تاریخ انتشار : شنبه ۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۶
کد مطلب: 66113
 
مرجع : خبرگزاری صدا و سیما