گروه معادن سنگ آهن
 
افزایش ۲۰۰ میلیون تنی ذخایر سنگ آهن مرکزی بافق
گروه معادن >سنگ آهن - مدیر عامل صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد گفت: با اقدامات خوبی که در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران انجام شده است، مشکلات زیرساختی برای تولید حل شده و ۲۰۰ میلیون تن سنگ به ذخایر شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران نیز اضافه شده است.
 
به گزارش ماین نیوز، «سیدحجت کاظمی» در حاشیه برگزاری نمایشگاه روایت خدمت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، گفت: خوشبختانه مجمع شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران به خوبی برگزار شد و تکالیف مطرح شده در مجمع شرکت هم در موعد مقرر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران به دنبال تکمیل زنجیره فولاد هستیم، گفت: در آینده این شرکت باید تولیدکننده آهن‌ اسفنجی، محصولات آهنی و شمش‌های فولادی باشد، اقدامی که در گذشته مورد بی توجهی قرار گرفت و باعث جاماندگی این شرکت از دیگر همردیفان خود شد.

کاظمی گفت: به لحاظ تامین زیرساخت در شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران برای تولید مشکلی نداریم و امور فیزیکی طرح آهن‌اسفنجی در حال انجام است و تامین مالی این طرح نیز به شکل مناسبی انجام می‌گیرد.

 این مسئول در پایان نیز تصریح‌کرد: تفاهم‌نامه اخیر شرکت سنگ‌آهن مرکزی ایران با سازمان انرژی اتمی ایران در حوزه معادن ناریگان سبب شد تا حدود ۲۰۰ میلیون تن سنگ به ذخایر شرکت اضافه شود که وقوع این اتفاق، مورد توجه شرکت‌های دیگر همچون فولاد مبارکه اصفهان و گل‌گهر سیرجان قرار گرفت.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۲
کد مطلب: 68378
 
مرجع : خبرگزاری ايسنا