گروه صنایع معدنی فولاد
 
سرمایه گذاری هوشمند و هدفمند در طرح‌های جدید «هرمز»
افزایش سرعت اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد هرمزگان
گروه صنایع معدنی >فولاد - فولاد هرمزگان توسعه همه جانبه را در دستور کار دارد و تلاش می‌کند با سرمایه گذاری هوشمندانه آن‌ها را اجرایی کند.
 
به گزارش ماین نیوز، سرمایه گذاری هوشمندانه در یک بنگاه اقتصادی می تواند منجر به توسعه پایدار، افزایش سهم در بازارهای داخلی و خارجی، رشد درآمدها و اشتغالزایی بیشتر شود. حال این موضوع در دستور کار فولاد هرمزگان قرار گرفته است که می تواند به سهم خواهی بیشتر این مجموعه از بازار فولاد منجر شده و میزان صادرات گروه فولاد مبارکه را هم افزایش دهد.

نگاه بلند مدت با رصد لحظه ای بازار باعث شده تا نقشه راه دقیقی در دستور کار فولاد هرمزگان قرار بگیرد. در واقع سرمایه گذاری هوشمندانه یکی از موضوعات مهمی است که در اولویت اصلی مجموعه هرمزگان قرار گرفته تا براساس آن جایگاه خود در بین تولیدکنندگان اصلی فولاد را افزایش دهد.

فولاد هرمزگان در تلاش است تا با اجرای طرح های توسعه ای سهم خود در تولید و صادرات فولاد را افزایش دهد. این‌ در حالی است که رکوردشکنی های پی در پی این مجموعه حاکی از برنامه ریزی دقیق جهت دستیابی به اهداف تدوین شده است.

اما فراموش نکنیم فاکتور اصلی برای تحقق طرح های توسعه ای و بهره برداری براساس زمان بندی مشخص شده، نیازمند سرمایه گذاری آن هم سرمایه گذاری هوشمند و هدفمند است.

به عنوان مثال طبق گفته کارشناسان حوزه نفت و گاز، بحران تامین گاز برای تولیدکنندگان فولاد، طی سال های آینده شدید تر از امروز خواهدشد. رفع این بحران نیازمند سرمایه گذاری های بسیار در توسعه میادین گازی است که خارج از تصمیم گیری شرکت های فولادی است. در نتیجه شرکتی همچون فولاد هرمزگان باید با نگاهی به این بحران به سراغ توسعه تکنولوژی هایی رفته که بتواند سهم انرژی را کاهش دهد. به همین دلیل باید سرمایه گذاری هدفمندی در حوزه ارتقای تکنولوژی در طرح های توسعه ای جدید صورت بگیرد.

فولاد هرمزگان برای دستیابی به سهم بیشتر در تولید و صادرات فولاد چندین طرح توسعه ای در حوزه های مختلف در دستور کار دارد که شامل: مگامدول احیا مستقیم، سیلوهای ذخیره‌سازی آهن اسفنجی، گازهای صنعتی، ستاره سیمین هرمز و طرح‌های بزرگ دیگری همچون افزایش ظرفیت فولادسازی از 1.5 میلیون تن به 3.3 میلیون تن و نورد گرم است.

نگاهی به این طرح ها نشان می دهد، فولاد هرمزگان توسعه های همه جانبه را در دستور کار دارد و تلاش می کند با سرمایه گذاری هوشمندانه آنها را اجرایی کند.

به عنوان مثال سرمایه گذاری برای احداث واحد نورد گرم منجر‌ به تکمیل زنجیره در فولاد هرمزگان و توسعه سبد محصولات می شود.

در نهایت ارزش افزوده محصولات تولیدی در این مجموعه افزایش یافته و درآمدزایی فولاد هرمزگان را افزایش می دهد. امروز صنایع خودروسازی و صنایع لوازم خانگی نیازمند تامین ورق هستند که بخشی از این نیاز از طریق واردات تامین می‌شود. درنتیجه بازار پیش رو برای ورق، بازار پرتقاضایی است و این موضوع نشان می دهد فولاد هرمزگان در بحث احداث واحد نورد گرم با بررسی ‌بازار و شناسایی ظرفیت موجود به سراغ توسعه سبد محصولاتی خود رفته تا سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد.

نگاهی به برنامه های فولاد هرمزگان و در کنار آن کارنامه سال های اخیرش، حاکی از آن است که سرمایه گذاری های صورت گرفته از تعریف طرح های جدید تا خرید سهام ستاره سیمین ، فولاد هرمزگان با حساب دقیق و نگاه کارشناسی در این بخش قدم برداشته است.

درنتیجه باید به بهره برداری به موقع این طرح ها امیدوار بود که در نهایت سوددهی نماد «هرمز» را هم تضمین می کند. همین نگاه دقیق و نقشه راه کارشناسی شده باعث می شود تا استقبال از نماد هرمز نیز افزایش پیدا کند که خود مسیری دیگر برای تامین سرمایه لازم جهت اجرای طرح های توسعه ای خواهد بود.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۲۸
کد مطلب: 68564
 
مرجع : تیتر20