گروه صنایع معدنی فولاد
 
فولاد سنگان خراسان برای محرومیت‌زدایی ۹۰ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرد
گروه صنایع معدنی >فولاد - مدیر عامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان گفت:‌ ۱۱ طرح محرومیت‌زدایی توسط این شرکت با سرمایه‌گذاری حدود ۹۰ هزار میلیارد ریال در خواف در حال اجرا است.
 
به گزارش ماین نیوز، علی امرایی روز یکشنبه افزود: احداث بزرگترین واحد تولیدی کنسانتره سازی سنگ آهن کشور،‌ ساخت نیروگاه تولید برق بادی،‌ طرحهای آب رسانی،‌ ساخت و توسعه و تجهیز مدارس در مناطق روستایی و محروم،‌ طرحهای زیست محیطی و زیرساختی از پروژه های در دست اجرا برای کاهش محرومیت در منطقه جنوب خراسان رضوی و سنگان خواف است.

وی با اشاره به احداث بزرگترین و نخستین واحد تولیدی «کنسانتره‌سازی سنگ آهن هماتیتی» کشور در منطقه سنگان خواف افزود:‌ برای اجرای طرح فوق ۴۵ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

مدیر عامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان ادامه داد:‌ عملیات اجرایی این طرح اکنون آغاز شده و احداث آن ضمن افزایش ظرفیت تولید، اشتغالزایی خوبی نیز در منطقه ایجاد می کند.

وی گفت:‌ احداث مرحله یک و دو شبکه جمع‌آوری فاضلاب و احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و خطوط انتقال آب از دیگر طرحهای بزرگ این مجموعه است که عملیات اجرایی این طرح با سرمایه گذاری ۱۶ هزار میلیارد ریالی آغاز شده است و اجرای آن نقش مهمی در کاهش مشکلات زیست محیطی منطقه دارد.

امرایی اظهار داشت:‌ هفت مدرسه هم طی سنوات گذشته توسط شرکت فولاد سنگان خراسان احداث و تجهیز شده و ساخت ۴۳ کلاس درس نیز در حال انجام است.

وی اضافه کرد:‌ شرکت فولاد سنگان با وجود قطعی ۱۲۰ روزه گاز و برق در سال گذشته افزون بر چهار میلیون تن گندله و بیش از سه میلیون تن کنسانتره تولید کرد و هم اکنون واحد تولیدی کنسانتره و گندله این شرکت به ترتیب با ظرفیت ۲۳ و ۳۵ درصد فعالیت می‌کنند و از ابتدای امسال تاکنون به رکورد روزانه ۲۰ هزار و ۵۰۰ تن گندله دست یافته ایم.

مدیر عامل شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان ادامه داد: این مجموعه به عنوان بزرگترین شرکت صنایع معدنی شرق کشور دارای ۲ واحد تولید کنسانتره و گندله سازی هر یک به ظرفیت پنج میلیون تن است و واحد کنسانتره سازی این شرکت طی ۲ سال قبل با وجود شیوع ویروس کرونا و تشدید تحریمهای دشمنان با تکیه بر توان متخصصان داخلی راه‌اندازی شد.

شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان رضوی به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه فولاد مبارکه اصفهان در منطقه سنگان شهرستان خواف فعال است.

حدود ۲ هزار و ۳۰۰ نفر به صورت مستقیم در واحدهای گندله سازی و تولید کنسانتره شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان مشغول کار هستند و فعالیت این بخش برای ۶ هزار و ۵۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

مجتمع سنگ آهن سنگان در مجموع با ذخیره یک میلیارد تن، یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ آهن جهان و تامین کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ آهن است.

مجموعه کانسارهای سنگ آهن سنگان در وسعتی به طول تقریبی ۲۲ کیلومتر و عرض ۱۰ کیلومتر در ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است.

مرکز شهرستان خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان در ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۱
کد مطلب: 68690
 
مرجع : خبرگزاری ايرنا