گروه معادن مس
 
پدر صنعت مس درگذشت
گروه معادن >مس - مهندس محمد هادی اردبیلی در صبحگاه روز شنبه بیستم آبانماه هزار و چهارصد و دو در یکی از بیمارستانهای تهران و پس تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.
 
به گزارش ماین نیوز، مهندس محمد هادی اردبیلی در صبحگاه روز شنبه بیستم آبانماه هزار و چهارصد و دو در یکی از بیمارستانهای تهران و پس تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت.

پیکر ایشان روز یکشنبه در شهر ستان بابل درکنار مقبره پدر و مادر بزرگوارشان به خاک سپرده می شود. روز دوشنبه نیز مجلس بزرگداشت ایشان در شهرستان بابل برگزار می گردد.

مهندس محمد هادی اردبیلی یکی از برجسته‌ترین و انقلابی‌ترین مدیران صنعت مس ایران بوده‌اند که به عنوان نخستین مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران پس از انقلاب اسلامی، بسیاری از طرح‌های توسعه‌ای و اصلاحات را در این حوزه انجام داده‌اند.وی راه انداز پایشگاه آبادان پس از جنگ تحمیلی بود، ایشان همچنین در حوزه دیپلماسی و بین‌الملل نیز فعالیت‌های موثری داشته‌اند و به عنوان سفیر ایران در نروژ به تشیع و اندیشه اسلامی خدمت‌های بزرگی کرده‌اند. ایشان به عنوان پدر صنعت مس کشور شناخته می‌شوند و از یاران امام خمینی (ره) و رهبر انقلاب بوده‌اند. در سال ۱۴۰۲، مراسمی با عنوان «روایت ناخوانده چهل سال جهاد و مقاومت در صنعت» برای گرامیداشت شخصیت و خدمات ایشان برگزار شد که جمعی از مسئولان و شخصیت‌های برجسته در آن شرکت کردند.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۲۶
کد مطلب: 69828
 
مرجع : تابناک