گروه معادن ساير حوزه ها
 
لیست اصلاح شده عوارض صادراتی مواد خام و نیمه خام در هیئت دولت تصویب شد
گروه معادن >ساير حوزه ها - رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران از تصویب لیست اصلاح شده عوارض بر مواد خام و نیمه خام در هیئت دولت خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، بهرام شکوری، رئیس کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی ایران اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور آقای سلمانی به نمایندگی از سیدرضا محتشمی پور، معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه مقرر شد موضع وزارتخانه تمرکز بر نیم درصد عوارض صادراتی درج شده در قانون بودجه باشد. همچنین جلسه کمیسیون اقتصاد با ریاست وزیر اقتصاد برگزار شد. متأسفانه فضای جلسه برای حمایت از تولید مناسب نبود و نیم درصد عوارض مورد نظر به تصویب نرسید.

رئیس انجمن مس تکمیل کرد: در نهایت، لیست اصلاح شده عوارض که پیش از این توسط وزارت صمت اعلام شده بود و در کمیسیون اقتصادی به تصویب رسیده بود، در هیئت دولت نیز مصوب شد و مبنای دریافت عوارض قرار خواهد گرفت.

شکوری ادامه داد: به نظر می‌رسد لازم است از طریق دیوان عدالت اداری پیگیری شود که چرا چنین اجحافی در حق فعالان اقتصادی صورت گرفته و عوارض با تفاوت معنادار نسبت به قبل برای فعالیت آنها وضع شده است.

رئیس کمیسیون معدن اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: همچنین باید تمهیداتی اندیشیده شود تا در سال‌های آینده امکان وضع نیم درصد عوارض صادراتی فراهم شود و دولت از وضع عوارض بیش از این میزان خودداری کند.

وی در پایان یادآور شد: ظاهراً لیست اصلاح شده عوارض صادراتی بر مواد خام و نیمه خام در هیئت دولت نیز به تصویب رسیده است. امیدواریم این مصوبه به زودی به گمرک ابلاغ شود تا مشکلات صادرکنندگان حل شده و از بروز خسارات بیشتر جلوگیری شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۵۶
کد مطلب: 71236
 
مرجع : ایراسین