گروه صنایع معدنی آلومینیوم
 
تولید پایدار شمش آلومینیوم با تکمیل راه اندازی PTM۳ به دست متخصصان و پرسنل شرکت آلومینای جاجرم
گروه صنایع معدنی >آلومینیوم - سرپرست بخش تعمیرات برق سالن های احیا شرکت آلومینای ایران از تکمیل راه اندازی کامل کرین 3 (روبات صنعتی) جهت پایداری تولید واحد شمش آلومینیوم این شرکت با تلاش شبانه روزی پرسنل و متخصصین واحد تعمیرات سالن خبر داد.
به گزارش ماین نیوز، دکتر علی اسماعیلی با بیان اینکه PTM به عنوان یک ربات صنعتی در فرایند تولید آلومینیم استفاده می شود و نقش اساسی در این فرایند دارد، افزود: با توجه به نیاز مبرم سالن احیا به استفاده کامل از کرین 3 جهت انجام عملیات های مختلف از جمله انجام عملیات ست و نیز افزایش میزان پایداری در تولید شمش به دلیل وجود دو کرین در هرسالن، واحد تعمیرات سالن های احیا تصمیم به راه اندازی کامل کرین 3 نمود.

وی با بیان اینکه این راه اندازی در دو فاز تعریف و انجام شد، اظهارداشت: PTM را می توان به چهار بخش اصلی دسته بندی نمود که بخش اول جرثقیل 16تن و مجموعه متعلقات آن، بخش دوم مجموعه دو عدد جرثقیل 12.5 تن، بخش سوم مجموعه کابین و متعلقات آن و در نهایت بخش چهارم مجموعه ابزارهای هیدرولیک که خود شامل دو عدد اندگیر، بریکر، شاول و مجموعه تغذیه پودر است که از ابزارهای یاد شده در عملیات مختلفی از جمله عملیات ست (set)، بیم رایز و تپ استفاده می شود.


وی افزود: در فاز اول راه اندازی سیستم حرکت طولی و عرضی، جرثقیل 16تن، دو جرثقیل 12.5 تن، سیستم ارتباط رادیویی ریموت و شبکه پروفیباس انجام پذیرفت و در اختیار سالن احیا قرار گرفت و وارد مدار شد.

دکتر اسماعیلی گفت: همچنین در فاز دوم اقدام به راه اندازی شبکه پروفینت، سیستم چرخش کابین , کابل های تشعشعی و نیز دسته های کنترل حرکتی و... شد.

وی تعویض جک های هیدرولیک، راه اندازی و نصب ابزارهای مکانیکی کرین را از جمله فعالیت های مکانیکی انجام شده جهت راه اندازی کرین اعلام کرد و افزود: پس از اتمام راه اندازی قسمت های مختلف باقی مانده در فاز دو، این کرین در یک دوره چند ماهه به صورت آزمايشی در اختیار سالن قرار گرفت.

سرپرست بخش تعمیرات برق سالن های احیا شرکت آلومینای ایران تصریح کرد: در این راستا پس از گذراندن موفقیت آمیز فعالیت های تعریف شده ، اکنون کرین شماره سه به صورت کامل در اختیار سالن احیا قرار گرفته و از بروز بحران و مشکلات در فرآیند تولید جلوگیری شده است.
دکتر اسماعیلی صرفه جویی بسیار بالای ریالی ناشی از اتمام راه اندازی این کرین توسط پرسنل تعمیرات سالن های احیا که توسط نیروهای این مجموعه به سرانجام رسیده است را از مزیت های این اقدام عنوان کرد.

وی یادآور شد: این کرین که قیمتی در حدود دو و نیم میلیون یورو دارد توسط شرکت nfc تکمیل نشده بود که توسط متخصصین داخلی راه اندازی گردید و در حدود 103200 یورو از صورت وضعیت  شرکت چینی کسر و صرفه جویی شد.

وی یادآور شد: این پروژه در ابتدای راه اندازی واحد شمش توسط چینی ها کنار گذاشته شد که باعث ایجاد چالش هایی برای واحد شد زیرا که در صورت ایجاد مشکل برای کرین ۴ ، تولید با محدودیت هایی مواجه می شد.

وی افزود: این پروژه به همت و تلاش شبانه روزی پرسنل و متخصصین این واحد مجموعا در کمتر از  8 ماه کاری به انجام رسید.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 72586
 
مرجع : روابط عمومی و امور اجتماعی شرکت آلومینای ایران