گروه اكتشاف و زمين شناسي
 
اعلام آمادگی ایران برای انتقال دانش فنی استخراج عناصر استراتژیک به روسیه
گروه اكتشاف و زمين شناسي - مدیر روابط بین الملل ایمیدرو از اعلام آمادگی ایران برای انتقال دانش فنی استخراج عناصر استراتژیک به روسیه خبر داد.
 
به گزارش ماین نیوز، فضل‌الله حیدری‌فرزان مدیر روابط بین الملل ایمیدرو در دیدار با معاون اقتصادی سفارت روسیه ضمن اعلام آمادگی ایران برای انتقال دانش فنی استخراج عناصر حیاتی و استراتژیک به این کشور گفت: ایران به دانش فنی استخراج عناصر حیاتی و استراتژیک همچون منیزیم، فسفات، تیتانیوم، پتاسیم، لیتیم و غیره از منابع بی کیفیت دست یافته آماده انتقال این دانش همراه با فناوری و دانش فنی تصفیه طلا از ناخالصی ها (تا درجه 999/ 99) و دانش فنی فناوری ایرانی تولید آهن اسفنجی ( PERED) به روسیه هستیم.

مدیر روابط بین الملل ایمیدرو با اشاره به ظرفیت های سرمایه گذاری ایران در بخش معدن و صنایع معدنی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران علاقه مند به همکاری با روس ها در زمینه های مختلف از جمله استخراج معادن برون مرزی در حوزه سنگ آهن، مس و غیره است.

وی در پایان این دیدار یادآورشد از روسیه برای همکاری و سرمایه گذاری در توسعه صنایع بالادستی و پایین دستی معدنی از جمله فولاد، مس، آلومینیوم و ... استقبال می کنیم.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب: 72797
 
مرجع : ایمیدرو