پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
طی نشستی با ایمیدرو و شرکت های بزرگ معدنی بورس مطرح شد:

حمایت رییس سازمان بورس از پیشنهاد ایمیدرو برای تشکیل صندوق بازارگردانی

شرط انتشار اوراق قرضه بدون ضامن از سوی شرکت ها
حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس گفت: از پیشنهاد ایمیدرو برای تشکیل صندوق بازرگردانی حمایت می کنیم.
حمایت رییس سازمان بورس از پیشنهاد ایمیدرو برای تشکیل صندوق بازارگردانی
به گزارش ماین نیوز، قالیباف اصل که در نشست غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو، پور ابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و مدیران عامل شرکت های ملی مس، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، معدنی و صنعتی گل گهر، معدنی و صنعتی چادرملو و فولاد خراسان سخن می گفت، تصریح کرد: ایده تشکیل صندوق با بازارگردانی خوب است و سازمان بورس از پیشنهادهای ایمیدرو برای تقویت بازار بورس حمایت می کند.

وی با بیان اینکه اهمیت جلسه در ایمیدرو این است که بازار سرمایه نسبت به گذشته، توجه بیشتری نیاز دارد، اظهار داشت: امسال مصوب کردیم که شرکت های بورسی به شرط اینکه دارای رتبه بندی +++B باشند می توانند اوراق قرضه بدون ضامن منتشر کنند.

"مبارکه" پیشتاز دریافت مجوز انتشار اوراق قرضه بدون ضامن

قالیباف اصل افزود: شرکت فولاد مبارکه به عنوان نخستین شرکت توانست با این روش، مجوز انتشار ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق قرضه دریافت کند.

به گفته رییس سازمان بورس و اوراق بهادار،‌ شرکت های معدن و صنایع معدنی از بنیه مالی قابل توجهی برای انتشار این نوع اوراق برخوردارند.

وی ادامه داد: از فرصت بازار بورس می توان برای تامین مالی شرکت ها به متظور فعالیت های اقتصادی در کشور استفاده کرد.

قالیباف اصل خبر داد: هفته گذشته مجوز با با بازارگردانی موثر در بورس را از شورای بورس دریافت کردیم.

بازارگردانی اجباری

وی تاکید کرد: بازارگردانی در بورس اجباری شده و این سازمان به جد پیگیر آن است. قالیباف اصل با بیان اینکه از توسعه شرکت ها و افزایش سرمایه آن ها حمایت می کند، گفت: شرکت سهامی عام پروژه- که برای نخستین بار توسط توسعه معادن و فلزات تشکیل شده- ابزار مناسبی برای حفظ ارزش سهام است.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی