پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
براساس ابلاغیه معاونت اقتصادی رئیس جمهور به وزیر اقتصاد و وزیر صنعت شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد که مورد تأیید معاون اول رئیس جمهور قرار گرفته است ابلاغ شد.
ابلاغ شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد
به گزارش ماین نیوز، براساس ابلاغیه معاونت اقتصادی رئیس جمهور به وزیر اقتصاد و وزیر صنعت شیوه نامه ساماندهی عرضه و تقاضای زنجیره فولاد که مورد تأیید معاون اول رئیس جمهور قرار گرفته است ابلاغ شد.

در بخش هایی از این ابلاغیه آمده است:

بر اساس این ابلاغیه پیرو تصمیمات جلسه یکصد و پنجاه و چهارم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در مورد بازار محصولات فولادی و بر اساس پیشنهادات جمع بندی شده قرار است " وزارت صنعت (واحدهای ستادی و سازمان های استانی ) مکلف است ظرف دو ماه از ابلاغ این شیوه نامه، نسبت به اصلاح ظرفیت‌ها و تعیین مقادیر نیاز واقعی کلیه واحدهای تولیدی در سامانه بهین یاب اقدام کند.

تبصره: تبصره ورق مورد نیاز تولیدکنندگان خودرو و لوازم خانگی (مطابق با سهمیه اعلام از سوی وزارت صنعت) به صورت عرضه اختصاصی و با قیمت کشف شده در بورس و ثبت در بورس کالا قابل انجام است.

ماده 4: به منظور تکمیل زنجیره اطلاعات مورد نیاز برای ساماندهی تقاضا، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است نسبت به ارائه اطلاعات دوره مالیات بر ارزش افزوده متقاضیانی که سهمیه مواد اولیه دریافت می‌کنند، به وزارت صنعت اقدام کند در صورت عدم تناسب میزان مالیات و مواد اولیه دریافتی، سهمیه متقاضیان اصلاح می‌شود.

ماده 5: خرید اسلب، شمش و انواع ورقهای فولادی صرفاً توسط واحدهای تولیدی مندرج در سامانه بهین یاب مجاز است.

ماده 6: در صورت یکسان بودن قیمت‌های پیشنهادی از سوی متقاضیان، شرکت بورس کالا موظف است کالای مورد معامله را بین متقاضیان تقسیم به نسبت .

ماده 7: حداقل خرید مقاطع فولادی و انواع ورق از بورس کالا معادل 20 هزار کیلوگرم تعیین می‌گردد.

متن این بخشنامه به شرح زیر است:

منبع : خبرگزاری تسنيم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی