پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذار برای احداث آب‌شیرین‌کن در این منطقه پس از یک‌سال وقفه به امضا رسید.
به گزارش ماین نیوز، قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذار برای احداث آب‌شیرین‌کن در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پس از یک‌سال وقفه نهایی به مساحت تقریبی ۳/ ۶ هکتار به نمایندگان شرکت «فراآبرسان سرزمین» تحویل شد.

سیدعلی‌اصغر علامه، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه این پروژه در سه فاز احداث خواهد شد، افزود: ظرفیت تولید این آب‌شیرین‌کن در فاز نخست ۵۰هزار متر مکعب در روز است و آب پروژه‌های مستقر در منطقه ویژه پارسیان را تامین خواهد کرد. همچنین در افق این طرح تولید روزانه ۷۵۰ هزار متر مکعب آب در روز معادل ۲۷۳ میلیون متر مکعب در سال پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه فاز نخست ظرف مدت دو سال به اتمام خواهد رسید، گفت: پروژه آب‌شیرین‌کن ۱۵ میلیون متر مکعبی منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان توسط شرکت فراآبرسان سرزمین احداث می‌شود و سرمایه‌گذار باتوجه به توسعه صنعتی و فروش آب در آینده از اجرای این طرح استقبال کرده است چرا که باتوجه به فروش آب صنعتی برای سرمایه‌گذار به صرفه خواهد بود.

به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، از آنجا که روش شیرین‌سازی آب دریا روشی هزینه‌بر است و هزینه شیرین‌سازی و انتقال آب به هیچ عنوان با اعتبارات وزارت نیرو قابل تامین نیست،مناطق ویژه به‌عنوان پتانسیلی مهم برای اجرای طرح تلقی می‌شود، از این رو با دارا بودن مزایای بسیار دست به احداث این آب‌شیرین‌کن زده است.

وی تصریح کرد: برای پروژه یادشده مجوزهای قانونی نظیر مجوزهای زیست‌محیطی، پدافند غیرعامل، میراث فرهنگی و سایر مجوزها از حدود ۲۰ سازمان و نهاد استانی اخذ شده است.

علامه با اشاره به اهمیت این قرارداد و کار بزرگ صورت گرفته، با دعوت مجدد از صاحبان سرمایه برای سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد: امتیازات ویژه‌ای که به سرمایه‌گذاران در این منطقه داده می‌‌شود در سطح کشور کم‌نظیر است، سرمایه‌گذاران مورد حمایت همه‌جانبه ما خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: با احداث آب‌شیرین‌کن فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد خواهد شد و امیدواریم به‌زودی با احداث آب‌شیرین‌کن روح تازه‌ای به کالبد منطقه ویژه و سرمایه‌گذاران در این منطقه دمیده شود.
منبع : روزنامه دنیای اقتصاد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی