پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
نماینده مردم تکاب در مجلس گفت: تکاب در جهان به شهر طلا معروف است ولی به اندازه یک روستا از منابع معدنی برخوردار نیست و این ظلم است.
تکاب به عنوان شهر طلا در گرفتن امتیاز حکم شهرستان حلبی هم ندارد
به گزارش ماین نیوز، حسن همتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 26 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: راه های بین شهری حوزه انتخابیه میاندوآب - تکاب، شاهین دژ- بوکان، تکاب - دندی زنجان، تکاب- میاندوآب شبیه راه های روستایی قدیمی است و سال هاست که موردغفلت قرار گرفته و تبدیل به قتلگاه برای مردم شده است.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس ادامه داد: راه های روستایی وضعیت بسیار بدتری دارند و مسیرهای روستایی در شهرستان تکاب و مسیرهای روستاهای قزل قلعه، صفاخانه و... در فصل بارش ها، به این روستاها فقط با خودروهای دیفرانسیل دار و تراکتور می توان تردد کرد، که مشکلات زیادی برای مردم پیش می آید.

همتی تاکید کرد: راه اصلی ترین نیاز توسعه هر منطقه است. آیا وقت آن نرسیده که برای توسعه دو شهرستان بسیار پتانسیل دار شاهین دژ و تکاب اقدامی صورت گیرد و مردم شریف این منطقه را از این قتلگاه نجات دهیم؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به موضوع معادن، ادامه داد: در حوزه انتخابیه بنده ، معادن جز تخریب منابع طبیعی، محیط زیست، آب های زیرزمینی، آثار باستانی و بیماری برای مردم همچنین تخریب منازل روستایی، نفعی برای مردم منطقه نداشته است و عایدات شایسته ای ندارد.

وی تاکید کرد: قانوناً باید 15 درصد حقوق دولتی به شهر مورد نظر جهت توسعه و پیشرفت داده شود که متاسفانه این اقدام در سطح شایسته ای انجام نشده است و پیگیری هایی در این خصوص انجام دادیم.

همتی با اشاره به نامه ای با امضای 174 نماینده به دفتر قوه قضائیه درباره این موضوع ادامه داد: تکاب با بالاترین میزان مالیات از کمترین بهره معادن برخوردار است. شهر ما در جهان و در کشور به شهر طلا معروف است، ولی به اندازه یک روستا از منابع معدنی برخوردار نیست و این ظلم است. تکاب در گرفتن امتیاز حکم شهرستان حلبی هم ندارد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس تاکید کرد: محروم ترین و نجیب ترین مردم در حوزه انتخابیه بنده قرار دارند، مجوز صدور معادن با دستگاه های مربوطه هماهنگ نیست و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای مردم روستاها شده است
منبع : خانه ملت
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی