پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
سرمایه گذار معدن طلای هیرد خراسان جنوبی:

اشتغال ۲۰۰ نفر در کارخانه طلای هیرد محقق می شود

پیش بینی می شود با سرمایه گذاری حدود سه هزار میلیارد ریالی در واحد فرآوری معدن طلای هیرد، زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از ۲۰۰ نفر در این واحد فراهم شود.
اشتغال ۲۰۰ نفر در کارخانه طلای هیرد محقق می شود
به گزارش ماین نیوز، استاندار خراسان جنوبی به همراه نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان‌ صمت استان و فرماندار خوسف از معدن و طرح فرآوری طلای هیرد بازدید کردند.

«حمید ملانوری‌» استاندار خراسان جنوبی در این بازدید با اشاره به ظرفیت های معدنی در استان، گفت: این استان دارای ظرفیت های منحصر به فرد در حوزه معدن است که باید به سرمایه گذاران معرفی شود.

وی همچنین به اقدامات انجام شده توسط شرکت تهیه و تولید در استان اشاره و بیان کرد: حضور شرکت های بزرگ معدنی در استان و اقدامات‌ انجام شده در حوزه زیرساخت سبب ایجاد رغبت در بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در حوزه معدنی استان می شود.

وی اضافه کرد: تمام مجموعه دولت نیز برای رفع موانع و مشکلات پیش روی این حوزه پای کار هستند.

«امیر هوشنگ متولی» سرمایه گذار کارخانه طلای هیرد در این بازدید گفت: معدن طلای هیرد با ذخیره قطعی حدود پنج میلیون تن کانسنگ طلا در 140 کیلومتری مرکز استان در حال فعالیت است که همزمان طرح فرآوری و استحصال طلا نیز در جوار این معدن در دست احداث است.

وی افزود: استخراج اسمی سالانه این معدن ۱۰۰ هزار تن کانسنگ طلا و ظرفیت تولید سالانه‌ی طرح استحصال طلای آن ۲۰۰ کیلوگرم شمش طلا می باشد.

وی بیان کرد:پیش بینی می شود با سرمایه گذاری حدود سه هزار میلیارد ریالی در واحد فرآوری این معدن، زمینه اشتغال مستقیم برای بیش از 200 نفر در این واحد فراهم شود.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی