پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که ۲ سیارک نزدیک زمین حاوی فلزات گران‌بهایی به ارزش ۱۱.۶۵ تریلیون دلار هستند که این دو سیارک دارای سطحی با ۸۵ درصد فلز مانند آهن، نیکل و ۱۵ درصد مواد سیلیکات هستند.
ارزش ۱۱.۶۵ تریلیون دلاری ۲ سیارک حاوی فلزات گرانبها در نزدیکی زمین
به گزارش ماین نیوز، مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که سیارک‌های نزدیک زمین "1986 DA و 2016 ED85" ممکن است حاوی فلزات گران‌بها به ارزش 11.65 تریلیون دلار هستند. این فلزات گران قیمت، می‌تواند بیشتر از کل ذخایر جهانی فلزات ما از جمله آهن، نیکل و کبالت باشد.

معادن فضایی یکی از مسائل بسیار مهم و حیاتی است که امروزه در جامعه علمی بسیار مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد زیرا کارشناسان معتقدند این کار می‌تواند فلزات مقرون‌به صرفه‌ای را برای ما فراهم کند و در نهایت دسترسی بشر را برای کاوش در فضا افزایش دهد.

این سیارک‌های به ظاهر بی‌ارزش می‌توانند اهدافی برای استخراج فضایی آینده باشند و سرنخ‌هایی در مورد گنج بزرگتر کیهانی ارائه دهند. تصور کنید که آهن، نیکل و کبالت را از سیارک‌ها استخراج کنید این امر کاملاً غیرممکن نیست. محققان آمریکایی در حال تحقیق بر روی دو سیارک غنی از فلز در نزدیکی زمین یا NEA"( NEA"به سیارک‌های نزدیک به زمین گفته می‌شود) هستند تا از منشا، ترکیبات و روابط آنها با شهاب سنگ‌های موجود در زمین بیشتر بدانند. تصور می‌شود که این NEAهای غنی از فلز زمانی ایجاد شده‌اند که هسته‌های سیارات در حال توسعه در اوایل تاریخ منظومه شمسی به طرز فاجعه‌باری نابود شده‌اند اما اطلاعات کمی درباره آنها وجود دارد.

تیمی از محققان دانشگاه آریزونا سیارک‌های "1986 DA و 2016 ED85" را مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که ظاهر آنها بسیار شبیه به سیارک "16 Psyche" است که بزرگترین جسم غنی از فلز در منظومه شمسی است؛ Psyche که در کمربند اصلی سیارک‌ها بین مدار مریخ و مشتری و نه نزدیک زمین قرار دارد، هدف ماموریت ناسا است.

"خوان سانچز" نویسنده ارشد موسسه علوم سیاره‌ای می‌گوید: "تجزیه و تحلیل ما نشان می‌دهد که هر دو NEA دارای سطحی با 85 درصد فلز مانند آهن، نیکل و 15 درصد مواد سیلیکات هستند که اساساً سنگ است.

سانچز گفت: "این سیارک‌ها شبیه برخی شهاب‌سنگ‌های سنگی مانند "مزوسیدریت‌های" موجود در زمین هستند. دانشمندان با مطالعه NEAهای غنی از فلز که به زمین نزدیک می‌شوند، امیدوارند شهاب‌سنگ‌های خاصی را که شبیه سطح روان هستند، شناسایی کنند.
منبع : خبرگزاری تسنيم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی