چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
مدیر اقتصادی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، جذب سرمایه گذاری های صورت گرفته در مجتمع ها و طرح های تابعه ایماسکو را تشریح کرد.
واگذاری ۲۲ مجتمع و طرح به بخش خصوصی تا پایان ۱۴۰۰
به گزارش ماین نیوز، محمدرضا کریمی با بیان این مطلب گفت: ایمپاسکو در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اقدام به جذب سرمایه گذار جهت بهره برداری و توسعه معادن کرده است.

وی در ادامه افزود: ایمپاسکو در هفت ماهه سال جاری موفق به جذب سرمایه گذاری بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان شده و راهبری ۷ مجتمع و طرح های تابعه این شرکت را به بخش خصوصی واگذار کرده است.

به گفته مدیر اقتصادی شرکت تهیه وتولید مواد معدنی ایران، هدف گذاری این شرکت در سال ۱۴۰۰ واگذاری ۲۲ مجتمع و طرح به بخش خصوصی است که علاوه بر ۷ مجتمع و طرح واگذار شده، ۹ مجتمع و طرح در حال واگذاری و ۶ واحد در مرحله برگزاری مزایده و ابلاغ قرارداد است.

کریمی خاطر نشان کرد: مجتمع زغالسنگ گلندرود با مشارکت شرکت های “تجلی توسعه معادن و فلزات” و شرکت سرمایه گذاری “توسعه معادن و فلزات” در حال انجام کار می باشد، همچنین راهبری مجتمع و طرح های آنتیموان سفیدابه، حیدرآباد، شورچاه و توزگی نیز در اوایل سال جاری با عقد قرارداد به شرکت معدنی و صنعتی “گل گهر” واگذار شده و قرارداد استخراج و فروش معادن ۱۷C- 13C در استان یزد در شهریورماه سال جاری به شرکت “سنگ آهن مرکزی ایران” ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: معدن طلای سیاه جنگل در استان سیستان و بلوچستان طی قراردادی در مهرماه سال جاری به شرکت “معدنی و صنعتی گل گهر” و معدن سنگ تراورتن انگوران نیز در اریبهشت ماه امسال با مشارکت شرکت ” گسترش معدن زمرد نیم ور” به عقد قرارداد رسیده است، همچنین قراردادهای بلوک ۶ پروده ۴ طبس و سرمایه گذاری در محدوده انجیر تنگه در شهرستان سوادکوه مازندران به ترتیب در فروردین ماه سال جاری با شرکت زغال سنگ پروده طبس و شهریورماه با شرکت های توسعه فولاد لوله مازندران، مجتمع فولاد اردکان و قائم پروفیل رازی واگذار و ابلاغ قرارداد شده است.

کریمی در خصوص جذب سرمایه گذاری ها در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران افزود: معدن مس جانجا در مرحله تهیه لیست کوتاه و ارزیابی کیفی متقاضیان سرمایه گذاری می باشد، معدن طلای خونیک در مرحله ابلاغ قرارداد، معدن صاحب سقز در مرحله ارزیابی کیفی شرکت کنندگان، سرمایه گذاری برای احداث کارخانه آلومینیوم فلوئورید در منطقه سوادکوه مازندران در مرحله عقد قرارداد و تحویل زمین و کارخانه اسید فسفریک چرام و استخراج و فروش معدن گزستان در مرحله ابلاغ قرارداد به برنده مزایده می باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در مجموع میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در طرح ها و مجتمع های ایمپاسکو بالغ بر ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است که این حجم از سرمایه گذاری بخش خصوصی، برای رونق تولید و افزایش اشتغال قابل توجه می باشد.

مدیر اقتصادی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در پایان افزود: تلاش داریم تا پایان سال جاری با افزایش میزان جذب سرمایه گذاری و مشارکت بخش خصوصی در طرح ها، بتوانیم در راستای رونق تولید و افزایش اشتغال و محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار کشور سهمی بیشتر ایفا کنیم.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی