چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در ۱۰۰ هکتار زمین و با سرمایه‌گذاری ۴۵۰ میلیون دلاری، کارخانه‌ای توسط شرکت میدکو با محوریت صنعت مس در رفسنجان راه‌اندازی می شود.
۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صنایع معدنی در رفسنجان کلید می‌خورد
به گزارش ماین نیوز، حجت‌الاسلام حسین جلالی در تشریح جلسه اخیر خود با مدیرعامل و معاونان میدکو (شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه- سهامی عام-) اظهار کرد: تک ‌محصولی بودن و وضعیت منابع آبی شهرستان رفسنجان نیاز به صنعتی شدن را بیش از پیش کرده و این جلسه به درخواست ما از شرکت میدکو برای سرمایه‌گذاری بود.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه رفسنجان شهر مس است و اکتشافات جدیدی در منطقه سریدون صورت گرفته و از آنجا که سرمایه‌گذاری‌های میدکو در حوزه مس نیز انجام می شود انگیزه‌ای ایجاد شد که قبول کنند و درخواست ۱۰۰ هکتار زمین داشتند که کارخانه بزرگی در رفسنجان راه‌اندازی شود.

۴۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری صنایع معدنی در رفسنجان کلید می‌خورد

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اظهارداشت: پیش‌بینی شد سرمایه‌ گذاری در حدود ۴۵۰ میلیون دلار برابر با ۱۲ هزار میلیارد تومان در رفسنجان انجام و زمینه تولید ۱۵۰ هزار تن کنسانتره و حدود ۵۰ هزار تن مس کاتد در سال فراهم شود.

حجت‌الاسلام جلالی خاطرنشان کرد: به گفته مدیرعامل شرکت یادشده، در صورت اخذ مجوز حدود چهار سال آینده این کارخانه بهره‌برداری و تولید کاتد را آغاز خواهند کرد و از آنجا که در تولید کنسانتره و مس کاتد نیاز به سنگ مس است، شرکت ملی صنایع مس در این زمینه باید کمک و همکاری کند.

رفسنجان در ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.
منبع : خبرگزاری ايرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی