پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان گفت: ۳۳ طرح زیرساختی برای پایداری تولید و عمل به مسوولیت‌های اجتماعی در شرکت فولاد خوزستان آماده بهره‌برداری شد.
۳۳ طرح زیرساختی در شرکت فولاد خوزستان آماده بهره‌برداری شد
به گزارش ماین نیوز، امین ابراهیمی روز پنجشنبه افزود: برای اجرای این طرح‌ها که در پایداری تولید کنونی ، بهینه‌سازی فناوری ، افزایش ظرفیت، کاهش پیامدهای زیست محیطی در این شرکت تولیدی موثر خواهد بود ۱۲ هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی به عمل آمده این طرح‌ها که در راستای دستیابی به تولید پایدار چهار میلیون تُن تولید فولاد در افق ۱۴۰۴ و ۱۳.۶ میلیون تُن تا سال ۱۴۱۰ است در دهه فجر انقلاب اسلامی ۱۴۰۱ مصادف با چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: اشتغال‌زایی مستقیم برای ۵۰ شرکت در دوره اجرای این طرح‌ها ، سهم بیش از ۷۷ درصدی بکارگیری توانمندی شرکت‌های داخلی با صرفه‌جویی ارزی بالغ بر ۳۰ میلیون یورو از دیگر ویژگی‌های طرح هایی است که در دهه فجر امسال در فولادخوزستان افتتاح خواهند شد.

ابراهمیی افزود: در صورتی که میزان تولید فولاد در شرکت فولاد خوزستان به ۱۳.۶ میلیون تُن در افق ۱۴۱۰برسد، سهم تولید فولاد این شرکت در کشور به ۲۵ درصد خواهد رسید.

وی گفت: برای تامین برق مورد نیاز، این شرکت فولادی احداث نیروگاه برق ۵۲۰ مگاواتی سیکل ترکیبی را در خوزستان در دستور کار خود قرار داده است که امید است تا پایان سال ۱۴۰۱ بخش اول این نیروگاه وارد مدار شود.

شرکت فولاد خوزستان که کارخانه آن در اهواز مستقر است با تولید سالانه ۳.۵ میلیون تُن دومین تولیدکننده فولاد خام کشور پس از شرکت فولاد مبارکه اصفهان است.
منبع : خبرگزاری ايرنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی