پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین و هیئت همراه از مجموعه شرکت توسعه معادن طلای کردستان بازدید کرد.
سرمایه گذاری 1250 میلیاردی تاصیکو در کردستان طلایی
به گزارش ماین نیوز، نادری مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین با سفر به کردستان و حضور در محل پروژه احداث کارخانه استحصال طلای سقز و معدن طلای قُلقُله، ظرفیت های تولید و اشتغال در این واحد صنعتی و معدنی را از نزدیک بررسی کرد.

امیر حسین نادری مدیر عامل تاصیکو در ابتدای این سفر با حضور در منزل اولین شهید مدافع حرم اهل سنت کشور در شهرستان بوکان، ضمن قدردانی از خانواده این شهید مدافع حرم گفت: قدردانی از شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم را باید سرلوحه زندگی خود قرار دهیم زیرا عزت و سربلندی خود را مدیون کسانی هستیم که جان خود را برای آرمان‌های والای انسانی و انقلاب نثار کردند.

نایب رئیس هیات مدیره صدر تامین در ادامه این بازدید، با حضور در محل احداث کارخانه استحصال و تولید شمش طلای سقز و نیز معدن طلای قُلقُله بر تسریع در روند عملیات اجرایی این پروژه تأکید کرد.

مقداد مجدی، مدیر عامل شرکت توسعه معادن طلای کردستان با تشریح ظرفیت‌های تولید و اشتغال شرکت توسعه معادن طلای کردستان در منطقه کمتر توسعه یافته گفت: به همت متخصصان و مهندسان و کارگران این مجموعه، از سال 1401 پروژه های کلیدی شرکت را در سه حوزه اکتشاف، استخراج و فرآوری فعال کرده‌ایم و طبق برنامه‌ریزی‌های پروژه قبل از پایان سال 1403، کارخانه تولید شمش طلا در سقز به بهره‌برداری می‌رسد.

مجدی در حاشیه بازدید مدیر عامل صدر تأمین از این شرکت گفت: شرکت توسعه معادن طلای کردستان در سال 1392 با هدف اکتشاف، استخراج و فرآوری طلا در منطقه غرب کشور در استان کردستان تشکیل شده است که هدف آن تولید سالانه بالغ بر 510 کیلوگرم شمش طلا و تأمین حداقل 5 درصد از نیاز کشور به طلا خواهد بود.

امیر حسین نادری، مدیر عامل صدر تأمین در بازدید از محل دفتر مرکزی شرکت در شهر سقز، ضمن تشکر از تلاش‌های تیم اجرایی شرکت طلای کردستان، از مدیران ارشد مجموعه خواست ضمن تسریع در روند اجرایی امور شرکت، بر حوزه‌های آموزش، تعامل با محیط منطقه‌ای، تدوین استراتژی‌های هدفمند، انتخاب و جذب نیروهای بومی بر اساس شایستگی‌های فنی و مدیریتی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی افزود بنا داریم در آینده‌ای نزدیک اولین هلدینگ طلایی کشور را در زیر مجموعه هلدینگ صدر تأمین تشکیل دهیم. در همین راستا نیاز است که معدنکاری صنعتی را در سر لوحه برنامه‌های خود قرار داده و عاشقانه برای آبادانی ایران اسلامی خدمت کنید.

مجدی مدیر عامل شرکت توسعه معادن طلای کردستان در خاتمه این بازدید از حضور مدیر عامل صدر تامین و هیئت همراه در پروژه طلای کردستان و نیز حمایت‌های بی دریغ مدیرعامل تاصیکو و سایر مدیران صدر تأمین تشکر و قدردانی کرد و افزود: عهد می‌بندیم که با تمام توان در جهت اتمام هر چه سریعتر پروژه با بهترین کیفیت ممکن در راستای آبادانی ایران عزیزمان قدم بر داریم.

مدیر عامل طلای کردستان افزود: پیمانکار پروژه احداث کارخانه استحصال طلای سقز، شرکت بین المللی مهندسی ایران (ایریتک) با سرمایه گذاری بیش از ۱۲۵۰ میلیارد تومانی تاصیکو است و در بخش دیگر پروژه‌های این شرکت، بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در سال جاری در بخش اکتشاف و استخراج معدن سرمایه‌گذاری خواهد شد. میزان پیشرفت تجمعی پروژه‌های شرکت طلای کردستان در بخش‌های معدن (شامل استخراج و اکتشاف) و کارخانه حدود ۱۴ درصد می‌باشد. این شرکت برای 350 نفر در منطقه اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

جعفر توان معاون استاندار و فرماندار ویژه سقر نیز در این بازدید ضمن بررسی عملیات اجرایی کارخانه و معدن طلای کردستان بر حمایت همه جانبه خود و مدیریت عالی استان از سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و معدن تاکید کرد.
منبع : شرکت سرمایه گذاری صدرتامین
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی