چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ , 24 Jul 2024
امیرحسین نادری مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین به همراه هیات مدیره و مدیران ارشد صدرتامین برای بازدید از محل احداث کارخانه و روند پیشرفت پروژه اکتشافی طلای شرکت توسعه معادن پارس تامین به زاهدان سفر کرد.
سفر یکروزه مدیرعامل، هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت سرمایه‌گذاری صدرتامین به زاهدان
به گزارش ماین نیوز، در ابتدای این سفر دکتر کرمی استاندار سیستان و بلوچستان میزبان مدیران ارشد صدرتامین بود.

محمد کرمی با اشاره به ظرفیت‌های این استان گفت: هر جا توسعه اتفاق افتاده به جمعیت جوان متکی بوده است. سیستان و بلوچستان جوان‌ترین استان و دارای ظرفیت‌های زیادی است. وی با بیان ظرفیت‌های سیستان و بلوچستان پیشنهادات استانداری جهت مشارکت صدرتامین در پروژه‌های مختلف را مطرح کرد و افزود: سرمایه‌گذاری در استان‌های پرظرفیتی همچون سیستان و بلوچستان منتهی به توسعه سرزمین و بهره‌مندی مردم بومی از این توسعه‌ها می‌شود.

در ادامه امیرحسین نادری ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و همکاری استاندار و معاون استاندار سیستان و بلوچستان، با اعلام آمادگی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مختلف و همچنین مشارکت در سطوح متنوع با کشورهای همسایه جهت توسعه و پیشرفت پروژه‌ها در کنار ارتقاء سطح زندگی مردم بومی سیستان و بلوچستان گفت: خوشحالیم که بخشی از سپرده‌های مردم ایران در پروژه طلای مادوفتی را در راه توسعه این استان سرمایه‌گذاری کرده ایم. همه مردم سهامدار این پروژه هستند. در این مسیر با رهنمودهای عزیزان بومی در جهت رفع برخی مشکلات به این نقطه رسیده‌ایم که چند ماه آینده یک پلنت ۵۰۰ کیلویی طلا اینجا افتتاح می‌شود اهمیت موضوع از این جهت است که این کارخانه اولین کاخانه ای است که در ایران به این صورت محصول نهایی از آن استحصال می‌شود و قابل درک است بعد از آن سرمایه‌گذاری‌های زیادی وارد منطقه شود و در کنار آن صنایع تبدیلی و موضوعات جانبی هم وارد شود.

محمدنبی نوری مدیرعامل پارس تامین پس از ارائه گزارش روند پیشرفت پروژه پیشنهاداتی در خصوص تامین منافع و جلب رضایت مردم بومی با ایجاد شرایط شغلی و پای کار ایستادن مردم منطقه ارائه داد.


حسن پور مدیرکل صنعت معدن و تجارت سیستان و بلوچستان با اشاره به اقدامات انجام شده در حمایت از پروژه طلای مادوفتی گفت: در واگذاری پهنه‌های مختلف کار به شرکت‌هایی که تا انتها اکتشافات را دنبال کنند داده می‌شود و در صورت توقف اکتشافات لغو مجوز صورت می‌گیرد، وی با اشاره به اینکه پارس تامین از شرکت‌هایی است که در کنار پیشبرد پروژه به مردم بومی منطقه و نیازهایشان توجه می‌کند و گفت در هر زمینه ای از این پروژه حمایت می‌کنیم چرا که مردم منطقه به کارهای مشارکتی علاقه‌مند هستند.

محمدی رئیس هیات مدیره صدر تامین در ادامه جلسه افزود: ما می خواهیم از شعار به عمل برسیم . آمدن صنعت به منطقه باید در عمل کیفیت زندگی مردم منطقه را ارتقاء دهد. در صدر تامین بر این باوریم تمامی مشکلات از راه همکاری و تعامل حل می شوند.

پروژه احداث کارخانه تولید شمش طلا در تفتان با هدف تولید سالیانه نیم تن طلا، اشتغال‌زایی بیش از 350 نفر و با سرمایه‌گذاری بالغ بر 800 میلیارد تومان در سال 1401 آغاز شد. بر اساس پیش‌بینی‌ها حداکثر تا ابتدای نیمه دوم سال جاری اولین محصول شرکت روانه بازار می‌شود. طبق گواهی کشف صادره معدن طلای مادوفتی، این معدن با ذخیره بیش از 100 میلیون تن کانسنگ طلا، از بزرگترین معادن طلای کشور بوده و پیش‌بینی می‌گردد سهام شرکت پارس تامین تا پایان سال جاری عرضه اولیه شود.
منبع : شرکت سرمایه گذاری صدرتامین
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی