پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ , 25 Jul 2024

رشد ۵ برابری ذخایر قطعی سرب نخلک

سرمایه گذاری ۵۵۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی برای توسعه مجتمع
عارف باقری مدیر مجتمع سرب نخلک خبر داد: میزان ذخایر قطعی سرب این مجتمع رشد ۵ برابری یافته است. وی تاکید کرد: این امر با حضور بخش خصوصی محقق شده است.
رشد ۵ برابری ذخایر قطعی سرب نخلک
به گزارش ماین نیوز، باقری که امروز به مناسبت هفته دولت با خبرنگاران اعزامی به مجتمع سرب نخلک سخن می گفت، تصریح کرد،: تمامی رشد فعالیت ها در حوزه های اکتشاف، تولید و توسعه با حضور و سرمابه بخش خصوص ( به عنوان راهبر) در قالب قانون رفع موانع تولید و سیاست های اصل ۴۴، محقق شده است.

وی ادامه داد: پیش از حضور بخش خصوصی،( سال ۱۳۹۵) میزان ذخایر قطعی ۱.۵ میلیون تن بود که اکنون در مجموع و با اکتشافات اخیر، به ۷.۵ میلیون تن رسیده است.

رشد ۱۲ برابری تولید کنسانتره

باقری درباره تولید گفت: میزان تولید سالانه کنسانتره سرب از حدود ۱۸۰۰ تن به ۲۳ هزار تن در پایان سال قبل ارتقا پیدا کرد.

به گفته وی، میزان اشتغال مستقیم مجتمع از ۱۵۳ نفر دوره بهره برداری قبل، به ۵۵۰ نفر رسیده و با احتساب طرح های جدید ۱۲۰ شغل جدید دیگر به این مجتمع افزوده می شود.

۵ طرح آماده افتتاح

باقری درباره ۵ طرح آماده افتتاح که از استاندارد بالایی در بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) برخوردار است، گفت: فاز نخست کارخانه کنسانتره سرب به ظرفیت سالانه ۱۰ هزار تن، طرح استخراج مکانیزه زیرزمینی ( اسپیرال معدنی)، جاده آسفالت ۱۰ کیلومتری، طرح زیست محیطی بازچرخانی اب و طرح احداث جایگاه سوخت ( برای نخستین بار) هم اینک آماده افتتاح هستند.
منبع : ایمیدرو
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی